Керуючий реструктуризацією — ключова фігура в процедурі банкрутства фізичної особи

«Керуючий реструктуризацією у процесі виконання плану реструктуризації» — тема фінальної лекції в рамках сьогоднішнього модуля Lеgal High School, яку розкрила Ірина Бурцева, партнер ЮК PRAVO GARANT, керівник практики реструктуризації та банкрутства.

Реструктуризація боргу — це новела у вітчизняному законодавстві, яка регулює питання банкрутства, констатувала лектор. Говорити про нюанси її застосування поки що не доводиться, адже, як відомо, новий Кодекс України з процедур банкрутства має бути введений у дію з 21 жовтня ц.р. Керуючий реструктуризацією — ключова фігура в процедурі банкрутства фізичної особи: це арбітражний керуючий, призначений господарським судом у справі про неплатоспроможність фізичної особи для здійснення реструктуризації боргів боржника. При цьому провадження у справі про неплатоспроможність боржника — фізичної особи або фізичної особи — підприємця може бути відкрите тільки за заявою самого боржника, нагадує Ірина Бурцева. Лектор звернула увагу на те, що боржник має право звертатися до суду із заявою про банкрутство у виняткових випадках, якщо заборгованість становить не менш ніж 30 мінімальних розмірів заробітних плат (на сьогодні це 126 тис. грн); боржник припинив погашати кредити або здійснювати інші планові платежі у розмірі понад 50% місячних платежів за кожним із зобов’язань протягом останніх двох місяців; немає майна, на яке можна звернути стягнення (є постанова у виконавчому провадженні); є загроза неплатоспроможності (наявність обставин, які підтверджують реальність можливого невиконання боржником своїх грошових зобов’язань).

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реструктуризацією, розповідає лектор, становить п’ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожен місяць виконання повноважень (на сьогодні ця фінансова величина становить 9,7 тис.). Крім того, до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність треба долучити докази авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання ним повноважень (сума — 29 тис. грн).

Керуючий у справі про неплатоспроможність фізичної особи користується всіма правами арбітражного керуючого згідно із законодавством, підкреслила Ірина Бурцева, аналізуючи права і обов’язки такої особи. Як зазначалося, з дня затвердження судом плану реструктуризації боргів припиняються і повноваження керуючого реструктуризацією, крім двох випадків. Перший — планом реструктуризації боргів передбачено подальшу участь керуючого реструктуризацією у виконанні такого плану, його повноваження і джерела виплати йому основної винагороди. Другий — планом реструктуризації боргів передбачено продаж майна боржника. У такому разі керуючий реструктуризацією продовжує виконувати свої повноваження до завершення продажу майна, розподілу отриманих від його реалізації коштів, затвердження звіту про такий розподіл зборами кредиторів і подання відповідного документа до суду.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик