Кодекс України з процедур банкрутства ускладнив процедуру узгодження плану санації — керуючий партнер ЮК Elite Consult Group Діана Козловська

Лекція, присвячена актуальним питанням підготовки плану санації боржника, відбулася у рамках навчального блоку Legal High School «Відновлення платоспроможності боржника». Зокрема, практичні поради щодо того, що треба знати при підготовці плану санації з урахуванням прийдешніх законодавчих змін, слухачам LHS дала керуючий партнер ЮК Elite Consult Group, арбітражний керуючий Діана Козловська.

На її думку, незважаючи на зареєстровані в парламенті законопроекти, які пропонують відкласти впровадження Кодексу України з процедур банкрутства (Кодекс), зазначений нормативний акт набуде чинності 21 жовтня ц.р., у зв’язку з чим юристи і, в першу чергу, арбітражні керуючі повинні вже готуватися працювати за новими правилами.

Так, однією з відмінностей чинного законодавства та Кодексу, що регулюють процедуру санації, є строки складання плану санації. І якщо Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачає тримісячний строк з дня введення господарським судом процедури санації для подачі відповідного плану, затвердженого комітетом кредиторів, то Кодекс України з процедур банкрутства передбачає, що до закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов’язані прийняти рішення про затвердження плану санації та подати клопотання про введення процедури санації або про подання до суду клопотання про визнання боржника банкрутом і введення процедури його ліквідації. «Тобто, цей обов’язок покладається на розпорядника майна», — підкреслила Діана Козловська.

Також лектор розповіла про обов’язкові умови, які повинен містити план санації. Основною відмінністю від чинного законодавства є те, що, відповідно до Кодексу, план санації повинен передбачати погашення вимог кредиторів з урахуванням черговості, встановленої безпосередньо Кодексом, якщо самі кредитори не прийняли рішення про погіршення умов їх класу. За словами Діани Козловської, це пов’язано з тим, що затвердження плану санації здійснюється кредиторами, які перед голосуванням діляться розпорядником майна на класи.

Розповідаючи про процес узгодження і затвердження плану санації, спікер відзначила, що в цьому питанні законодавець ускладнив таку процедуру. Зокрема, Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачає, що план санації вважається схваленим, якщо він підтриманий на засіданні кредиторів більш ніж половиною голосів кредиторів — членів комітету кредиторів. А Кодекс України з процедур банкрутства передбачає, що з метою прийняття рішення про схвалення або відхилення плану санації всі конкурсні кредитори діляться на класи. Кредитори, включені в кожній черзі, формують окремий клас кредиторів. Кредитор, вимоги якого підлягають включенню до двох і більше черг, підлягає включенню відповідно до двох і більше класів кредиторів.

Прийняття рішення про схвалення або відхилення плану санації приймається кожним класом окремо шляхом голосування.

Господарський суд приймає ухвалу про затвердження плану санації боржника, якщо:

— план санації схвалений всіма класами конкурсних кредиторів, розмір або порядок задоволення вимог яких змінені планом санації порівняно з умовами, які могли бути використані у разі введення процедури ліквідації;

— план санації схвалений класом забезпечених кредиторів;

— розмір задоволених вимог кредиторів, які проголосували проти прийняття плану санації, не повинен бути меншим у процедурі санації, ніж розмір вимог, який був би задоволений у разі введення процедури ліквідації.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик