LHS: абсолютно безподаткових країн і компаній немає, нагадав Мирослав Гнидка, керівник юрдепартаменту групи компаній Merx

У рамках Спецкурсу для корпоративних юристів Школи корпоративного юриста Legal High School Мирослав Гнидка, керівник юридичного департаменту групи компаній Merx, адвокат, зупинився на корпоративній безпеці. Тема його виступу: типологія корпоративних загроз і алгоритми реагування в критичних ситуаціях.

Щоб мінімізувати внутрішні ризики, за словами доповідача, необхідно створити «розумну» корпоративну структуру. «Розумна» корпоративна структура в його розумінні є такою: наявність у структурі декількох нерезидентів і фондів, ведення діяльності у формі акціонерних товариств, наявність кредиторських зв’язків між компаніями групи. З-поміж заходів забезпечення майна від зазіхань лектор виокремив обов’язкове зазначення в іпотечному договорі можливості позасудової реалізації предмета іпотеки на підставі виконавчого напису нотаріуса; можливість накладення арешту на власне майно для забезпечення безпеки. Крім того, необхідно навчати і готувати топ-менеджмент компанії до можливих подій.

Говорячи про дії для мінімізації рейдерських атак, Мирослав Гнидка зупинився на безпеці офісу, і йдеться навіть не про наявність охорони, а про «розумну систему безпеки» (наприклад, коли при натисканні «тривожної кнопки» блокуються двері, вікна і ліфти приміщення). Серед стандартних заходів: відсутність в офісі первинних документів та оригіналів, відсутність системних блоків, відсутність серверів за місцем розташування офісу. Але про такі заходи компаніям ХХІ сторіччя має бути відомо.

За словами лектора, наявність відкритих реєстрів — це більше позитив, ніж негатив у питанні забезпечення безпеки від зацікавленості рейдерів. По-перше, є можливість убезпечити своє майно шляхом обтяження (арештів). По-друге, можна оперативно перевіряти статус майна. По-третє, можна самостійно розкривати рейдерські схеми шляхом перевірки відкритих реєстрів.

Мирослав Гнидка акцентував увагу на тому, що всі ризики корпоративної безпеки, зважаючи на стрімкі зміни законодавчого ландшафту, спрогнозувати неможливо. «Важко сказати, хто в сучасних умовах несе більше загроз для бізнесу — правоохоронці чи парламент», — відзначив лектор.

Зосередив увагу адвокат і на корпоративних ризиках у міжнародному податковому плануванні. «Абсолютно безподаткових країн і компаній немає. Бувають безподаткові (або низькоподаткові) ситуації. Це важливо», — підкреслив пан Гнидка. На його думку, при податковому плануванні необхідно відмовлятися від застосування офшорних компаній, оскільки така модель несе більше ризиків, ніж вигод. І це міжнародний тренд.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик