Про майбутні податкові зміни в 2021 році розповіла радник Eterna Law Карина Павлюк

У рамках блоку «Правовий аспект обліку доходів і витрат» в LHS виступила Карина Павлюк, радник МЮГ Eterna Law. Спікер зупинилася на нюансах «передноворічного» Закону №4065 про внесення змін до Податкового кодексу України.

Як зазначила Карина Павлюк, усі дуже чекали прийняття цього Закону, оскільки саме завдяки йому повинні були отримати відстрочку правила про контрольовані іноземні компанії (КІК), а також за допомогою цього Закону вносилися якісь зміни в раніше ухвалений Закон №466. Зокрема, Закон №4065 змінив підходи в застосуванні правил до цього абсолютно «безподаткової» ліквідації — змінивши її на «умовно безподаткову» (пільга, що стосується можливості отримання українськими бенефіціарами ліквідаційних активів від іноземних компаній в Україні без податків). Також були прийняті обмеження стосовно застосування норм щодо ділової мети, правил тонкої капіталізації.

Дійсно, як констатує пані Павлюк, тепер уся звітність по КІК перенесена на рік: першим звітним роком стане 2022 рік і звітність по ньому необхідно буде подавати в 2023 році. При цьому декларувати потрібно кожен випадок придбання часток або їх зміни в КІК, припинення здійснення контролю над КІК, факт ліквідації КІК і т.д.

Безподаткова ліквідація — це ліквідація з розподілом ліквідаційної маси на користь акціонера і декларуванням такого доходу в Україні. Завдяки Закону №4065 ми маємо більш продумане трактування норми щодо безподаткової ліквідації, вважає Карина Павлюк. Тепер якщо бенефіціар/акціонер КІК приймає рішення про ліквідацію не раніше 1 січня 2020 року і встигає закінчити ліквідацію до 31 грудня 2021 року, то в такій ситуації всі активи, які залишаються в результаті ліквідації, можуть бути отримані без сплати ПДФО з такого доходу в Україні, але з обов’язковим застосуванням військового збору 1,5%. Карина Павлюк наголосила: будь-які способи реорганізації (злиття/поглинання та ін.) або ліквідація компанії через strike off по суті своїй не є ліквідацією (реорганізація не передбачає ніякої передачі активів акціонеру, а strike off надає можливість для відновлення компанії в реєстрі в будь-який момент).

Обов’язковою умовою є те, що якщо компанія має бути ліквідована до кінця 2021 року, то у неї повинен бути якийсь підтверджуючий ліквідацію компанії документ (виписка з реєстру, сертифікат про ліквідацію).

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик