«Ухвалу суду про забезпечення позову треба виконувати дуже оперативно» — Віталій Собкович, лектор LHS

Спецкурс «Новації у цивільному процесі» продовжила лекція Віталія Собковича, керуючого партнера ЮК «Альянс Правових Сил», про застосування заходів забезпечення позову та зустрічного забезпечення в цивільному процесі.

Лектор зазначив, що механізм забезпечення позову є досить важливим, але клієнтом сприймається як додаткова перестраховка у судовому процесі. «Необхідно оцінювати всі можливі ризики і доводити їх у суді для належного забезпечення позову», — порекомендував він.

Крім того, пан Собкович переконаний, що забезпечення позову в подальшому надасть можливість реального виконання судового рішення.

«Для забезпечення позову в першу чергу необхідно визначити вид забезпечення», — звернув увагу спікер. Власне, це може бути накладення арешту на майно та/або грошові кошти, заборона здійснювати певні дії, встановлення обов’язку вчинити дії, призупинення продажу арештованого майна та призупинення стягнення на підставі виконавчого документа, передача речі на зберігання іншим особам. По суті, всі види і заходи забезпечення позову передбачено частиною 1 статті 150 ЦПК України. Більше того, адвокат має забезпечити належні докази, які підтверджують, що невжиття заходів може ускладнити або зробити неможливим виконання судового рішення. Також Віталій Собкович порекомендував додавати квитанцію про сплату судового збору. У разі якщо отримано ухвалу про забезпечення позову, її необхідно оперативно виконати, в іншому випадку в усій цій процедурі не буде сенсу.

«Забезпечення позову — це так само дуже зручний механізм для переходу на стадію медіації», — повідомив лектор.

Переходячи до питання зустрічного забезпечення, він зазначив, що цей інструмент дає змогу захистити відповідача від зловживань позивача. Застосування такого механізму обов’язкове в двох випадках: позивач не має майна і місця проживання або є докази, що майновий стан позивача чи його дії унеможливлять відшкодування збитків відповідача.

Лектор також відзначив, що інститут зустрічного забезпечення є новим інструментом, у зв’язку з чим широкої судової практики щодо його застосування поки немає.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик