Вікторія Ковальчук, партнер ESQUIRES, провела для слухачів LHS майстер-клас з підготовки позовної заяви

Як правильно підготувати текст позовної заяви з учасниками та вибрати доказову базу, слухачам LHS розповіла Вікторія Ковальчук, партнер ESQUIRES.

Податковий орган, роблячи висновки про нереальність операції, керується такими основними критеріями: операція здійснювалася з товарами, які не купувалися жодним із контрагентів; ваш продавець не належить до суб’єктів реальної економіки; відсутність реєстрації податкових накладних; платник податків відсутній за місцем реєстрації; незначна кількість працівників; відсутність матеріально-технічної бази; наявність вироку, платник податків фігурує в кримінальному провадженні.

Лектор звернула увагу на те, що зазвичай процедурі оскарження податкового повідомлення-рішення передує етап складання податковим органом протоколу про нескладення звітності бухгалтером і, відповідно, запрошення платнику податків підписати протокол. Спікер рекомендує підписувати або не підписувати протокол і вказати свої заперечення, навести свої доводи, чому немає підстав для винесення постанови про вчинення адміністративного правопорушення. Якщо бухгалтер або директор не подає заперечення, можуть визнаватися факти надання недостовірних відомостей.

Одночасно з оскарженням дій, бездіяльності, рішень контролюючого органу суд може розглянути вимоги про відшкодування матеріальної шкоди. Такі справи розглядаються в адміністративному суді. Якщо одразу не пред’явити вимоги про відшкодування збитків, у подальшому потрібно буде звертатися до господарського суду. У той же час не допускається об’єднання вимог, які мають розглядається в порядку різних судових проваджень.

Також адміністративний суд має право відмовити в прийнятті позову, якщо встановить, що позовна заява містить ознаки зловживання. Наприклад, зловживанням може вважатися оскарження тих дій або бездіяльності, рішень, які не підлягають оскарженню, порушений строк оскарження, подано свідомо безпідставний позов, необґрунтоване або штучне об’єднання позовних вимог.

Щодо зборів доказової бази, то необхідно дотримуватися правила — всі докази мають бути подані на момент подачі позову разом із позовною заявою, звернула увагу спікер. Якщо є труднощі в отриманні доказів, необхідно подавати клопотання про витребування доказів, радить Вікторія Ковальчук.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик