З основними змінами в регулюванні процедур розпорядження майном ознайомив Сергій Донков, лектор LHS

Модуль «Процедури розпорядження майном» блоку «Відновлення платоспроможності боржника» LHS відкрила лекція Сергія Донкова, радника ЮФ Evris, члена дисциплінарної комісії арбітражних керуючих, віце-президента ВГО «Саморегулівна організація фахівців конкурсного процесу». Лектор розповів слухачам про зміни в регулюванні процедури розпорядження майном відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства (Кодекс).

«Кодекс справді революційний. Кількість правових сфер, які він регулює, суттєво збільшилась, що свідчить про вихід процедур банкрутства за межі господарського процесу», — відзначив лектор.

У той же час Сергій Донков повідомив про два законопроекти, якими передбачено перенести строк набуття чинності Кодексом з відстрочкою від декількох місяців до півроку. При цьому він припускає, що є велика ймовірність внесення суттєвих змін до тексту Кодексу ще до набуття ним чинності.

Також лектор розповів про основні очікування учасників ринку від дії Кодексу. Серед позитивних моментів він виділив спрощення ініціювання процедур банкрутства як для кредиторів, так і для боржників, а також скорочення тривалості судових процедур банкрутства. Крім цього, Кодекс передбачає поліпшення умов участі в процедурах банкрутства забезпечених кредиторів, створює для сумлінних громадян правовий механізм позбавлення боргових зобов’язань.

Зокрема, пояснюючи аспекти скорочення строків судових процедур, він нагадав, що за нормами встановлено строк мораторію на розпорядження майном до 170 днів.

«Очікування банківської системи пов’язані з поліпшенням умов участі в процедурах банкрутства забезпечених кредиторів, для чого Кодексом надається право забезпеченим кредиторам ініціювати справу про банкрутство», — відзначив лектор. Зокрема, передбачається можливість участі забезпечених кредиторів у голосуванні при прийнятті рішень.

Розповідаючи про головні процесуальні новації Кодексу, лектор звернув увагу на зміну порядку призначення арбітражних керуючих. «У процедурах розпорядження майном і реструктуризації боргів боржника — фізичної особи Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система визначає одразу трьох кандидатів — арбітражних керуючих для призначення», — наголосив пан Донков.

У частині поліпшення статусу арбітражних керуючих Кодекс передбачає обов’язкове авансування винагороди арбітражному керуючому ініціатором процесу (кредитором або боржником) у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за три місяці роботи. Крім того, під час виконання повноважень арбітражний керуючий отримує доступ до всієї інформації про боржника, в тому числі конфіденційної, яка міститься в державних базах даних і реєстрах.

Також лектор розповів про принцип повної концентрації майнових спорів за участю боржника і розмежування компетенції зборів кредиторів та комітету кредиторів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик