Особливості адміністративної преюдиції — тема лекції Костянтина Пащенка

Особливості адміністративної преюдиції, а також специфіка паралельного розгляду податкових спорів в адміністративному суді та кримінального провадження стали темою лекції Костянтина Пащенка, судді Окружного адміністративного суду м. Києва, к.ю.н.

Лектор зосередив увагу слухачів Lеgal High School на нормах чинного законодавства стосовно кримінального провадження та понятті доказів, зазначивши, що судова практика трактує його по-різному. Він розглянув такі види доказів, як показання свідка, наголосивши, що протокол допиту свідка в кримінальній справі має бути перевіреним під час судового засідання в адміністративній справі, куди ці показання були залучені як доказ.

Пан Пащенко навів приклади судової практики перевірки достовірності показань свідка, проілюструвавши свої тези конкретними рішеннями Верховного Суду, котрі як визнавали матеріали кримінальної справи доказами у справах адміністративних, так і не брали їх до уваги, якщо вирок не містив конкретних даних, що відносяться до справи, яка розглядається в адміністративному провадженні.

Він навів приклад рішення Верховного Суду, котрий визнав протокол допиту, здійсненого у рамках кримінальної справи, неналежним доказом у справі в адміністративному провадженні. Лектор наголосив на важливості виконання норм законодавства стосовно безпосереднього вивчення доказів суддею, навівши відповідні приклади. У разі неможливості допиту свідка судом протокол його допиту у кримінальній справі не може вважатися належним доказом.

Костянтин Пащенко переконаний, що з часом Верховний Суд дійде єдиної думки стосовно оцінки застосування доказів, зібраних у рамках кримінальної справи в адміністративному провадженні. Він наголосив, що вирок у кримінальній справі має бути проаналізований у судовому засіданні в адміністративній справі і лише після цього залучатися чи не залучатися як доказ до матеріалів справи.

Наводячи приклади з власної судової практики, лектор зазначив, що суд не повинен брати до уваги докази,отримані з порушенням процесуального законодавства.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик