Порядок розрахунків в операціях з іноземною валютою — тема лекції Діани Дегель

Про порядок розрахунків, операцій з купівлі та переказів іноземної валюти на території України і за кордон розповіла слухачам Legal High School Діана Дегель, радник Asters. Вона нагадала, що 2 січня 2019 року НБУ прийняв ряд постанов з метою реалізації Закону України «Про валютне регулювання», а також про те, які є види валютних операцій.

Лектор зупинилася на нових правилах придбання валюти, підкресливши, що для цього клієнт повинен подати заявку, в якій зазначити мету купівлі, наявність підстав для купівлі та підтверджуючі документи.

При цьому подавати заявку не потрібно при здійсненні валютних операцій до 150 000 грн з купівлі іноземної валюти, перерахування іноземної валюти, включаючи переказ іноземної валюти, яка була придбана раніше в сумі до 150 000 грн, у разі зміни еквівалента придбаної валюти за рахунок зміни курсу долара. Лектор вказала на те, що ці винятки не застосовуються в двох випадках: за рішенням Банку та за наявності ознак дроблення операції.

Спікер зазначила, що підстави для відмови в купівлі валюти можуть бути такими:

— арешт коштів на рахунку або заборона на проведення дій щодо цього клієнта;

— купівля з метою розміщення вкладів у банку/на рахунку в банку за кордоном з урахуванням винятків (фізособи до 150 000 грн; юрособи, ФОПи для утримання підрозділів/виконання контрактів);

— купівля за рахунок кредитних коштів (виняток: фізособа для виконання зобов’язань за кредитним договором, купівля до 150 000 грн, підприємствам громадських організацій осіб з інвалідністю).

Діана Дегель розповіла про особливості придбання безготівкової валюти для виконання зобов’язань за кредитними договорами, за кредитними договорами з нерезидентами, а також для розрахунків з імпорту. Вона сформулювала загальні правила з перерахування іноземної валюти, підкресливши при цьому, що іноземний інвестор для здійснення іноземних інвестицій в Україну перераховує валюту/гривню із-за кордону на поточні, інвестиційні, ескроу-рахунки.

Лектор підкреслила, що повернення іноземних інвестицій, доходів, прибутку, інших коштів, одержаних в Україні, здійснюється шляхом подачі: документів, що підтверджують здійснення іноземної інвестиції; договору, який підтверджує суму зобов’язань; договору про передачу об’єкта іноземної інвестиції між нерезидентами, що передбачає проведення розрахунків за межами України, з документальним підтвердженням його виконання + документи, що підтверджують внесення інвестиції в Україну.

Розповідаючи про здійснення операцій «своп» і «форвард», лектор відзначила, що банки здійснюють операції купівлі-продажу іноземної валюти за гривні на умовах «форвард» для хеджування клієнтами валютного ризику за операціями експорту, імпорту, а також за кредитними договорами (договорами позики) резидентів-позичальників. При цьому банкам заборонено здійснювати операції «своп» з резидентами, якщо перша частина операції передбачає продаж клієнту іноземної валюти, а також з нерезидентами, якщо перша частина операцій передбачає купівлю у клієнта іноземної валюти.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик