Про нестандартне мислення і креатив у роботі юриста під час відкритої лекції говорив Ілля Новіков

У рамках Legal High School партнер адвокатського об’єднання Barristers Ілля Новіков розповів про те, чи допомагає ерудиція в здійсненні професійної діяльності юриста, зокрема адвоката, і як креативні ідеї не раз допомагали йому здобувати перемоги в окремих судових процесах.

Адвокат вирішив відійти від звичного формату лекції, представивши увазі слухачів кілька кейсів з особистої практики.

Одним із випадків, коли творчий підхід вплинув на результат судової справи, є окремий епізод у справі Надії Савченко, коли прийшло рішення провести астрономічну експертизу з метою встановлення часу зйомки відеоролика, який послужив доказом у справі Савченко.

Йдеться про відеоролик на YouTube під назвою «Розгром батальйону Айдар. 2014 рік». З цього відео можна було витягнути інформацію про те, коли було затримано Савченко.

Пан Новіков розповів, що він звернувся з клопотанням до слідчого комітету для того, щоб відшукати автора знятого і опублікованого відео. Після того, як автора було знайдено, з’ясувалося, що ролик змонтований з різних фрагментів і в цілому становив 30 хвилин відео, а не шість, які опубліковано на YouTube. Крім того, на вилученому флеш-накопичувачі, на якому зберігалося відео, некоректно вказано час, отже, встановити час, коли була захоплена у полон Надія Савченко, було неможливо.

У цьому випадку і треба було вмикати креативність, відзначив пан Новіков. «Привернули увагу до себе кадри дороги, на якій відбивалася тінь дерев. Оскільки моїх шкільних знань з астрономії не вистачало, довелося залучити астрономів для проведення експертизи», — жартома, розповів спікер і додав, що за підсумками проведеної експертизи вдалося визначити точний час знятого відео і результати були на користь захисту у справі.

Наступне питання, підхід до вирішення якого можна назвати креативним, стосувалося справи багаторазового переможця інтелектуальних телеігор Анатолія Вассермана. Портрет пана Вассермана з третім оком на лобі і супроводжувальними написами англійською мовою було надруковано на футболці одного російського дизайнера, знайти якого було неможливо. Як визначити, що на футболці зображений саме пан Вассерман? Ілля Новіков розповів, що в Росії допускається фіксація матеріалів з інтернету, їх нотаріальне засвідчення для того, щоб представити їх у суді як доказ.

Наступний кейс, про який розповів Ілля Новіков, стосувався одного з мітингів у Москві, під час якого затримували порушників порядку, в тому числі і громадянина Росії Дмитра Борисова. Спікер розповів, що через два місяці після того, що сталося, в житлі пана Борисова провели обшук, а йому висунули звинувачення в скоєнні злочину — напад на поліцейського. Пан Новіков представив глядачам відеоролик з інтернету, з якого було видно, як Дмитро Борисов, якого поліція несе до автобуса в горизонтальному положенні, зачепив ногою шолом одного з правоохоронців. За свідченнями поліцейського, які, до слова, він давав у день свого народження, в результаті удару йому було завдано фізичного болю. Спікер розповів, що на той момент він був упевнений у тому, що поліцейський «потерпілий» бреше. «І тоді я вирішив піти в магазин і дізнатися про технічні характеристики шолома. Мені пощастило, що продавець прийняв мене за поліцейського, який зламав свій шолом та прийшов за новим, щоб не отримати прочухана від начальства, і розповів усі характеристики, — зазначив адвокат. — Після купівлі шолома було проведено експеримент, щоб перевірити, чи справді можна було завдати болю поліцейському».

Наприкінці лекції всі бажаючі могли поставити запитання щодо кейсів і щодо можливого повернення Іллі Новікова в інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?».

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик