Реструктуризація — основний спосіб розв’язання проблеми боргу, підкреслив Юліан Хорунжий, лектор LHS

У Lеgal High School триває курс «Відновлення платоспроможності боржника». Сьогоднішній модуль «Питання реструктуризації боргів» відкрила лекція Юліана Хорунжого, старшого партнера Аrіо Law Firm, у ході якої слухачі Школи дізналися про вимоги та обов’язкові умови плану реструктуризації боргів, порядок визначення обсягу боргу і черговості задоволення вимог.

Заявлена проблематика лекції має більш теоретичний характер, оскільки практики застосування відповідних норм немає, підкреслив лектор. За його словами, новий Кодекс України з процедур банкрутства з 21 жовтня ц.р., швидше за все, не запрацює, оскільки законодавці, виходячи з наявної інформації, можуть відстрочити момент введення в дію його основних положень до 1 січня 2020-го.

Реструктуризація, за новою законодавчою філософією, розглядається як основний спосіб розв’язання проблеми боргу. Невипадково в новому Кодексі йдеться не про банкрутство фізичної особи, а про відновлення її платоспроможності. План реструктуризації боргів боржника розробляється з метою відновлення платоспроможності, наголосив Юліан Хорунжий, акцентуючи увагу на тому, які відомості мають у ньому зазначатися. По-перше, обставини, що призвели до неплатоспроможності боржника, та інформація про визнані судом вимоги кредиторів із зазначенням їх розміру і черговості задоволення. По-друге, інформація про майновий стан боржника, а також про всі його доходи (в тому числі ті, які боржник розраховує отримати протягом процедури реструктуризації боргів). По-третє, розмір суми, яка щомісячно виділятиметься для погашення вимог кредиторів, та розмір суми, яка щомісячно залишатиметься боржнику на задоволення побутових потреб (мінімальна фінансова планка в цьому випадку встановлена на рівні одного прожиткового мінімуму на боржника і на кожну людину, що знаходиться на його утриманні). У цьому документі також потрібно вказати інформацію про вимоги кредиторів до боржника, які буде прощено (списано) у разі виконання плану реструктуризації боргів. План реструктуризації може бути розроблений на строк, за загальним правилом, не більш ніж п’ять років і має бути затверджений всіма сторонами — судом, кредиторами і власне боржником.

Окремий блок лекції Юліан Хорунжий присвятив особливостям реструктуризації боргу за валютними кредитами. Згідно з прикінцевими та перехідними положеннями нового Кодексу, як зазначалося, протягом п’яти років з дня введення його в дію заборгованість фізичної особи, що виникла за кредитом в іноземній валюті, який забезпечений іпотекою квартири або житлового будинку, що є єдиним місцем проживання сім’ї боржника, реструктуризується за процедурою неплатоспроможності фізичної особи згідно з планом реструктуризації або мировою угодою. Визнані господарським судом вимоги забезпеченого кредитора погашаються боржником у розмірі ринкової вартості квартири або житлового будинку, яка встановлюється оцінювачем, певним кредитором. Залишок заборгованості такого кредитора підлягає прощенню (списанню). За словами лектора, у разі якщо загальна площа квартири, обтяженої іпотекою, не перевищує 60 квадратних метрів або житлова площа такої квартири не перевищує 13,65 квадратного метра на кожного члена сім’ї боржника, або якщо загальна площа житлового будинку, обтяженого іпотекою, не перевищує 120 квадратних метрів, строк погашення вимог забезпеченого кредитора становить 15 років. Якщо ж обсяги житлової площі більше за наведені величини — строк погашення вимог забезпеченого кредитора становить 10 років.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик