«Норму, яка передбачає кількість учасників у ТОВ, в останній редакції профільного законопроекту було скасовано» — Оксана Краснокутська, радник ЮФ Aequo

Кількість товариств з обмеженою відповідальністю станом на 1 жовтня 2017 року становить близько 560 тисяч. І діяльність такої кількості компаній не може регулюватися законом 1991 року, — зазначила лектор модуля «Закон про ТОВ — постатейний аналіз» Школи корпоративного права/M&A Legal High School Оксана Краснокутська, радник ЮФ Aequo.

Як повідомила Оксана Краснокутська, 16 січня цього року народні депутати змогли ознайомитися з порівняльною таблицею законопроекту «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», підготовленого до повторного другого читання.

Під час лекції Оксана Краснокутська детально проаналізувала компромісні норми законопроекту, які ще не приведено до спільного знаменника.

Зокрема, йшлося про норму, яка передбачає обмеження кількості учасників.

Автори законопроекту вирішили цю норму скасувати, оскільки вона не виконує завдання, які перед нею ставляться, — підкреслила лектор.

Наріжним каменем вважає Оксана Краснокутська й положення щодо укладення корпоративного договору.

Останньою редакцією законопроекту передбачається, що корпоративний договір є конфіденційним. Водночас пропонується окремо врегулювати питання корпоративних договорів, стороною в яких виступає держава (такі договори підлягають оприлюдненню). Але науково-експертна рада не згодна з вказаною нормою, оскільки врегулювання цього питання має бути однаковим для всіх учасників цієї сфери правовідносин.

Ще один спірний момент — оформлення установчих документів під час первинної реєстрації. У цьому питанні думки експертів розділилися. Одні вважають, що необхідно повернутися до норм, що були чинними раніше (установчий договір і статут). Інші дотримуються позиції, що цілком достатньо внесення всієї необхідної інформації в протокол установчих зборів (такий механізм діє сьогодні).

Також лектор розповіла про аспекти відчуження частки в статутному капіталі.

Багато пропозицій надходить щодо виходу учасника, чия частка в компанії складає більше 50%, — сказала вона.

Другу частину лекції Оксана Краснокутська присвятила інтерактивному опитуванню на актуальну тематику діяльності товариств з обмеженою відповідальністю.

Зокрема, перше питання стосувалося кількості учасників у товаристві. З чотирьох варіантів відповіді слухачі одностайно вибрали той, що передбачає скасування обмеження кількісного складу. Решту варіантів (кількісний склад — 100; не більше 50; від 100, але не більш ніж 1000 учасників) аудиторія не підтримала.

Наступне питання було пов’язане з добровільним виходом учасника з товариства. Більшість слухачів зійшлися на думці, що в законі потрібно закріпити необхідність згоди всіх учасників товариства на вихід одного з учасників, якщо його частка становить 50% і більше, із застереженням, що інший порядок не буде передбачено статутом товариства.

Також учасники обговорили запропоновані лектором варіанти відповідей на такі проблемні питання, як укладання корпоративних договорів, закріплення правил обов’язковості наявності наглядової ради, визначення мінімального розміру статутного капіталу.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик