До тренінгу залишилось

Slider

ЩО ВИ ОТРИМУЄТЕ

СПІКЕРИ КУРСУ

ДЕТАЛІ КУРСУ

Курс
на зниження

Станом на початок 2020 року у закладах відбуття покарань Державної кримінально-виконавчої служби України знаходилось 52 863 особи, засуджених до різних строків позбавлення волі. При цьому за останні 15 років кількість осіб, які утримуються у в’язницях України (за винятком анексованих і тимчасово окупованих територій), знизилася майже у чотири рази! І питання не у кількості вироків, а в гуманізації покарань за злочини, які не мають значних негативних наслідків для суспільства.

В очікуванні
звільнення

Застосування амністії для злочинців, які вчинили ненасильницькі кримінальні правопорушення легкої чи середньої тяжкості, було доброю щорічною практикою. Парламент законом визначав, засуджені за які злочини можуть бути звільнені від реального відбуття покарання у місцях позбавлення волі або в установах несвободи, і одразу кілька тисяч осіб отримували свободу. Хтось — ще у залі суду, хтось — уже провівши певний час за ґратами. Та останній раз амністію в країні оголошували п’ять років тому, у 2016 році, і відтоді подібний закон більше не ухвалювали, хоча проєкти постійно ініціюються парламентаріями.

Виключна
міра

Довічне позбавлення волі — виключна міра покарання, яку кримінальний закон дозволяє застосовувати лише у надзвичайних випадках — коли суд не бачить жодної можливості застосувати більш м’яке покарання. Проте будь-яка міра покарання має бути спрямована не на власне спричинення дискомфорту особі, визнаній винуватою, а на виправлення її поведінки на майбутнє. Тому новітня практика ЄСПЛ вказує на необхідність надання хоча б теоретичного шансу довічнику вийти на свободу, інакше таке покарання буде розцінюватися як тортури.

ПРОЙДІТЬ НАВЧАННЯ З ОТРИМАННЯМ ЗАЛІКОВИХ БАЛІВ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ АДВОКАТІВ

ФОРМАТ НАВЧАННЯ

1900 ГРН
8 АДВОКАТСЬКИХ БАЛІВ

ЗАМОВИТИ

Все включено

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ

ДатаШколаБлокМодуль
27.01.2021Школа кримінальної практикиВиконання вироківПриведення вироку до виконання
ПрограмаВикладачі
  • 14:00-15:00 - Амністія: порядок дій для звільнення від відбуття вже призначеного покарання. Що робити, якщо законодавець не ухвалює новий закон про амністію?
  • 15:15-16:15 - Правова допомога засудженому: реалізація прав людини в умовах несвободи. Практика національних судів та ЄСПЛ
  • 16:30-17:30 - Декриміналізація діяння Верховною Радою та за рішенням Конституційного Суду: процесуальні проблеми для звільнення від покарання. Реабілітація засудженого
28.01.2021Школа кримінальної практикиВиконання вироківЗахист на стадії відбуття покарання
ПрограмаВикладачі
  • 15:15-16:15 - Реалізація права на помилування: строки та порядок звернення з клопотанням
  • 16:30-17:30 - Право засудженого до довічного позбавлення волі на перегляд вироку: вітчизняне законодавство проти практики ЄСПЛ. Позиція Верховного Суду
29.01.2021Школа кримінальної практикиВиконання вироківLHS Discussion Hub «Зміна вироку у касаційній інстанції: судова практика та стратегії захисту»
ПрограмаВикладачі
  • 11:00-13:00 - Досвід зміни вироку судом касаційної інстанції: як отримати рішення, а не направлення справи на новий розгляд?
  • Тактика захисту на випадок, коли у суді оспорюється виправдувальний вирок?
  • Принцип недопустимості погіршення становища засудженого за наслідками перегляду вироку та його реалізація в Україні
  • Звільнення у залі Верховного Суду: кейси, в яких кожна остання спроба не марна
  • Прийнятність касаційної скарги: чи достатньо просто слідувати КПК?
Нас підтримали

ДЕ МИ ЗНАХОДИМОСЬ

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик