«Без дотримання регуляторних вимог закриття угоди не відбудеться» — Олег Мальський, партнер Eterna Law

Олег Мальський, партнер МЮГ Eterna Law, виступив у Школі корпоративного права та M&A Legal High School з лекцією «Регуляторні вимоги до комерційної діяльності в контексті M&A».

«Без дотримання регуляторних вимог закриття угоди не відбудеться», — підкреслив лектор. Друге, на що він звернув увагу, — отримання будь-якого регуляторного дозволу вимагає певного часу, що необхідно враховувати при плануванні трансакції. Найчастіше отримання регуляторних узгоджень виноситься на етап після підписання договору.

Крім класичних погоджень з антимонопольними органами (отримання дозволу на концентрацію і за необхідності на узгоджені дії), пан Мальський звернув увагу на випадки узгодження проекту іншими держорганами, місцевою владою; окремим випадком регуляторних вимог він назвав режим санкцій. Також необхідно враховувати специфічні галузеві вимоги та узгодження. Наприклад, практично повсюдно існують особливі регуляторні вимоги в банківському секторі. «Майже ніде не можна купити банк, не зробивши full disclosure», — підкреслив лектор. Він розповів про всі вимоги, які потребують узгодження угоди, і варіанти структурування, за яких отримання дозволу регулятора не потрібне, підкресливши при цьому, що практика розвивається шляхом превалювання суті над формою.

У продовження лекції Олег Мальський прокоментував особливості дотримання регуляторних вимог і можливі наслідки в угодах з множинним складом продавців/покупців. А також звернув увагу на практику деяких держав щодо узгодження угод у стратегічно важливих галузях економіки.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик