Чим більше юридична компанія відповідає внутрішнім комплаєнс-процедурам іноземного клієнта, тим вищі її шанси на отримання контракту — радник ЮФ Sayenko Kharenko Сергій Смірнов

Завершальну лекцію модуля «Кримінально-правовий захист бізнесу» Школи судової практики Legal High School було присвячено питанню взаємодії з іноземними клієнтами. Про особливості захисту зарубіжних клієнтів на прикладі реального проекту (case-study) розповів радник ЮФ Sayenko Kharenko Сергій Смірнов.

В очах іноземних кампаній, за словами лектора, Україна знаходиться в зоні надзвичайного ризику: вони побоюються нюансів роботи національної судової системи і правоохоронних органів, перманентно мінливих політичних реалій тощо. Саме тому великі транснаціональні компанії дуже ретельно підходять до вибору юридичного радника в нашій країні, звертаючи увагу, перш за все, на репутацію юрфірми (в тому числі, її позицію в іноземному юридичному рейтингу) і наявність у неї досвіду роботи з міжнародними проектами.

Чим більше юридична компанія відповідає внутрішнім комплаєнс-процедурам іноземного клієнта, тим вищі її шанси на отримання контракту, ділиться спостереженнями Сергій Смірнов.

Як зазначалося, внутрішня політика іноземної компанії, як правило, містить такий набір базових вимог: дотримання прав особи; заборона на примусову дитячу працю і дискримінацію; наявність комплаєнс-процедур, обмежень по PR.

Говорячи про специфіку послуг у сфері захисту іноземних клієнтів, Сергій Смірнов виокремив такі найбільш затребувані опції: захист у кримінальних провадженнях (переважно топ-менеджменту); internal investigations (внутрішні розслідування); тренінги, інструктаж, розробка внутрішніх положень; перевірки; антикорупційний комплаєнс. На прикладі конкретного кейса в форматі інтерактивного спілкування з аудиторією лектор проаналізував реальний сюжет кримінального переслідування іноземного клієнта і виділив найефективніші способи захисту. Найбільш дієвим у цьому випадку виявився ряд звернень: до народного депутата, АСС, офісу бізнес-омбудсмена та до посольства.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик