Детектив НАБУ розповів слухачам Legal High School про особливості розслідування корупційних справ

Особливості розслідування корупційних справ у рамках Legal High School проаналізував детектив Національного антикорупційного бюро України Артем Крикун-Труш. Спікер наголосив на статті 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди), враховуючи при цьому практику Європейського суду з прав людини.

Увагу лектор також приділив питанням провокації хабара, розповівши слухачам Школи про особливості роботи з «контрольованим заявником». «Європейський суд з прав людини при розгляді питань роботи з «контрольованим заявником» не виправдовує ексцес виконавця, тобто при неправильних діях заявника відповідальність мають нести як правоохоронці, так і особи, які діють під їхнім контролем», — роз’яснив Артем Крикун-Труш. За словами спікера, важливим є існування в Кримінальному кодексі України статті 370 (провокація підкупу). Правоохоронний орган повинен розслідувати злочини з переважно пасивної позиції, приєднуючись до вже існуючої злочинної діяльності особи, а не підбурювати активними діями їх вчинення. Практика ЄСПЛ вимагає розпочинати розслідування за об’єктивною та перевіреною інформацією.

Також спікером було розглянуто проблему допустимості та належності доказів при проведенні негласних слідчих (розшукових) дій (НСРД), у тому числі з точки зору Європейського суду з прав людини. При виникненні будь-яких «збоїв» у документальному оформленні НСРД може виявитися так, що результати багатьох місяців копіткої роботи правоохоронців будуть визнані недопустими доказами. «Для успішної роботи НАБУ, вважаю, необхідною є загальна взаємна повага правоохоронних органів і громадян України, розслідування кримінального провадження корупційних справ має відбуватися за підтримки та активної участі громадян», — підбив підсумки пан Крикун-Труш.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик