Для можливості експорту продукції до ЄС виробникам потрібно переходити на споживання «зеленої» енергії — Ольга Савченко

Про правові аспекти регулювання постачання електроенергії для підприємств слухачам Legal High School розповіла Ольга Савченко, партнер ЮК «Альтело». Вона навела слова Ілона Маска, який відзначив, що жодні доступні наразі технології і технології, що розвиваються, не мають такого потенціалу для забезпечення потреб людства, як електроенергія.

Говорячи про аспекти підключення підприємства до електричних мереж, лектор наголосила, що регулювання в цій царині здійснюється на підставі Закону України «Про ринок електричної енергії». Для підключення необхідно подати заяву (за формою, що є додатком до КСР), в якій зазначаються особисті реєстраційні дані фізичної чи юридичної особи, до якої додається вичерпний перелік документів.

За словами Ольги Савченко, зазвичай приєднання відбувається впродовж 45 календарних днів, проте в окремих випадках цей термін може складати до 350 календарних днів. Власне, приєднання відбувається за таким алгоритмом:

— видача технічних умов;

— укладення договору про приєднання (публічний договір);

— оплата вартості приєднання;

— розроблення та погодження проєктної документації;

— відведення земельних ділянок;

— пусконалагоджувальні роботи.

Лектор наголосила, що вартість приєднання розраховується на підставі методики з урахуванням затверджених ставок. У разі необхідності захисту прав вона порадила звертатися до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Державної інспекції енергетичного нагляду або Ради бізнес-омбудсмена.

Лектор детально роз’яснила слухачам Legal High School правила користування електроенергією для промислових споживачів та навела умови здійснення енергопостачання. Говорячи про порядок укладання договору постачання електроенергії, вона навела перелік необхідних для цього документів, а також окреслила обов’язки споживача.

Описуючи переваги вільного ринку електричної енергії, який діє в Україні з 2019 року, доповідач відзначила його недосконалість та наголосила на можливостях, які він створює.

Розкриваючи тему альтернативної енергетики, Ольга Савченко наголосила, що «зелені» технології в Україні регулюються Законом «Про альтернативні джерела енергії». Важливість цього питання для промислових споживачів, на думку лектора, викликана запровадженням EGD — комплексу заходів, спрямованих на поліпшення екологічної ситуації в Євросоюзі, основною метою якого є перетворення Європи на кліматично нейтральний континент до 2050 року. Одним із таких заходів є Carbon border adjustment mechanism. Його суть полягає в тому, що компанії, які виробляють та експортують до країн ЄС вуглецевмісні товари, зокрема чавун, сталеві напівфабрикати, металовироби, руди, хімічну продукцію, пластмаси, електроенергію, сільськогосподарську продукцію тощо, сплачуватимуть значний податок при експорті таких товарів уже з 2023 року.

Для постачання електроенергії з альтернативних джерел лектора запропонувала кілька шляхів:

— встановлення установок, що працюють на відновлювальних джерелах енергії для власних потреб, або будівництво таких електроустановок у межах дозволеної потужності;

— закупівля «зеленої» електроенергії на аукціонах.

Також Ольга Савченко описала переваги та недоліки кожного із способів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик