Як правильно реалізувати проекти в юридичній фірмі, розповіла Катерина Заславська

Про проект-менеджмент в юридичній фірмі розповіла слухачам Legal High School Катерина Заславська, директор Київського офісу ILF, проджект-менеджер в Офісі Почесного консула Німеччини у Харкові. Вона поділилася зі слухачами історією трансформації своєї компанії. Гнучка система управління проектами, на думку лектора, включає ті елементи, які дають змогу юридичній фірмі бути конкурентоспроможною. Завдання юриста — надати клієнту якісні послуги в певні строки і, якщо обсяг завдань або строки їх виконання змінюються, потрібно ці зміни враховувати.

На думку Катерини Заславської, юрист повинен бути в першу чергу зрозумілим для клієнта, що дає змогу зняти частину страхів, які обмежують співпрацю.

За словами лектора, проект в юридичному бізнесі — це набір завдань з обмеженим ресурсом для їх виконання. Юридична компанія представляє, як правило, набір різних послуг, які дуже складно стандартизувати, бо кожен проект відповідає специфічним запитам певного клієнта і закриває його індивідуальну потребу. Так, механізми судових проектів відрізняється від консалтингових, як і проекти за запитами клієнта — «на вчора» або довгограючі проекти, де на перший план виходять не строки, а якість і ціна. На думку спікера, реалізація цих різнопланових проектів викликає виправдані труднощі і втілити її в короткі строки однією людиною практично нереально, оскільки потрібен набір різних компетенцій.

У результаті юридична фірма прийшла до матричної структури управління, яка поєднує проектну (коли проектом командує проект-менеджер) і функціональну (коли проектом командує профільний департамент) системи, що дає змогу бути більш гнучкими за рахунок розподілу ролей, зворотного зв’язку і швидкого реагування. З іншого боку, матрична структура має недолік: якщо не витримати баланс між системами, матрична система часто скочується до функціональної.

За оптимально відрегульованої матричної системи проект-менеджер займається взаємодією з клієнтом, а партнер фірми, який курирує профільний департамент, виділяє необхідний для цього ресурс.

Важливим моментом застосування систем проект-менеджменту, на думку Катерини Заславської, є адаптація теоретичних побудов до практики компанії.

Головним викликом процесу побудови проект-менеджменту в юридичній фірмі є відсутність готових проект-менеджерів. Як зазначила пані Заславська, таких фахівців доводиться готувати всередині компанії із своїх юристів, оскільки навіть залучення досвідченого проект-менеджера з іншої галузі не гарантує успіху, виходячи із специфіки юридичного бізнесу.

Практика показала, що ця місія здійсненна і виростити проект-менеджера з юриста цілком реально. А для поліпшення комунікації всередині компанії (і забезпечення її безпеки) було запущено корпоративний месенджер.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик