Єдиним способом захисту у разі встановлення уповноваженою особою ФГВФО нікчемності правочину може бути визнання цього договору дійсним, вважає лектор LHS Дмитро Костюков

Особливостям визнання угод нікчемними у процедурі ліквідації банків було присвячено лекцію в рамках Школи судової практики LHS начальника відділу супроводу особливо важливих справ Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Дмитра Костюкова.

За його словами, сьогодні найпоширенішими способами судового захисту, що використовують вкладники ліквідованих банків у разі встановлення уповноваженою особою ФГВФО угод нікчемними, є: визнання протиправними дій уповноваженої особи ФГВФО щодо встановлення нікчемності правочину; скасування наказу уповноваженої особи Фонду про нікчемність правочину; скасування повідомлення уповноваженої особи про нікчемність правочину.

Разом із тим, на думку лектора, єдиним і найбільш правильним способом захисту у разі встановлення договору нікчемним є визнання такого договору дійсним. Такий спосіб захисту передбачений частиною 3 статті 215 Цивільного кодексу України. «В єдиному випадку — після встановлення в судовому порядку, що певна угода є дійсною, — може розглядатися будь-який позов в адміністративному порядку про визнання протиправними дій уповноваженої особи або про скасування його наказу чи повідомлення», — підкреслив Дмитро Костюков.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик