Інструменти, передбачені у законодавстві, не пропонують можливості швидко і якісно вирішити сімейний конфлікт, переконана Юлія Репіна, медіатор

«Сімейна медіація в інтересах дітей при розлученні» — з такою темою виступила сертифікований сімейний та бізнес-медіатор, член Національної асоціації медіаторів України, співзасновник ГО «Ліга медіаторів України» Юлія Репіна. Модуль «Права дітей у справах про розлучення» спецкурсу із сімейного права Legal High School продовжує свою роботу.

«Ті інструменти, що передбачені у сімейному законодавстві не надають можливості швидко і якісно вирішити сімейний конфлікт», — вважає лектор. Саме тому вона свого часу звернулася до такого механізму, як медіація.

Медіатор, за її словами, допомагає вивести сторону з високоемоційного стану до раціонального для прийняття рішення, яке буде вигідним для всіх. Медіатор структурує обговорення, в якому сторони самостійно доходять рішення. Пані Репіна повідомила, що за шкалою соціальної адаптації Холмса/Раге розлучення розмістилося на другому місці (73 бали) після смерті чоловіка або дружини (100 балів). Життєві зміни здійснюються одночасно на декількох рівнях: емоційному, економічному та соціальному. Медіація допомагає людині усвідомити, що відбувається, зрозуміти і прийняти свої емоції, а також перейти до практичних питань. Адже до розлучення насправді готова тільки одна людина — ініціатор розлучення. «Адвокати не повинні забувати про інтереси дітей, як би їм не хотілося досягти максимально ефективного вирішення для свого клієнта», — переконана Юлія Репіна.

Сімейна медіація — це переговорний процес за участю нейтрального посередника, в результаті якого сторони самі доходять оптимального рішення. Процес проходить у формі сесій за участю двох медіаторів і подружжя (колишнього подружжя). Як правило, зустрічі відбуваються раз на тиждень протягом двох місяців. Десь на другій-третій зустрічі стає зрозуміло, готові сторони домовлятися чи ні. Для прикладу, в суді, засідання у сімейній справі призначається раз на півроку, а розгляд справи затягуватися на роки.

Спікер зазначила, що адвокати можуть брати участь у сесії з медіатором, якщо на це погоджується кожна зі сторін. Чому ще медіація працює? Медіатор тримає нейтралітет, якщо ж є дисбаланс інтересів, то медіатор намагається його вирівняти. З-поміж інших переваг пані Репіна виокремила: економія ресурсів, часу і душевних сил, зниження стресу для всіх учасників, можливість домовитися про важливе, висока можливість втілення досягнення домовленості (86%), відновлення здатності домовлятися в майбутньому, облік реальних потреб батьків і дітей. «Успішний кейс — це той, після завершення якого сторони до мене більше не повертаються», — резюмувала Юлія Репіна.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик