Кримінально-правова складова має місце практично в будь-якому корпоративному конфлікті — Євгеній Солодко

Кримінально-правовий захист бізнесу — тема сьогоднішнього модуля Школи судової практики Legal High School. Під час першої лекції керуючий партнер АО «Солодко і Партнери» Євгеній Солодко розповів про кримінальні провадження у рамках корпоративних конфліктів.

На переконання лектора, нині склалася унікальна ситуація: у будь-якій сфері діяльності незримо присутні кримінально-правові ризики.

Починаючи спільний бізнес, думайте не про те, як будете працювати і заробляти, а про те, як будете розходитися, радить Євгеній Солодко.

Поняттю «корпоративний конфлікт» він дав таке визначення: «це зіткнення інтересів партнерів між собою або з третьою силою з приводу прав власності та/або управління бізнесом і, в кінцевому рахунку, контролю над активами компанії (нерухомість, грошові потоки, патенти тощо)».

Викладач LHS назвав три ключові причини виникнення корпоративних конфліктів. Перша — незадоволеність міноритаріїв через обсяг прав з управління компанією або розмір дивідендів. Друга — експансія мажоритаріїв: «видавлювання» дрібних акціонерів з компанії. Третя — претензії так званої третьої сили на управління компанією або на її активи. У переважній більшості випадків, як зазначалося, ознаки назріваючого корпоративного конфлікту для сторін є очевидними. Однак досить часто в силу бездіяльності або непослідовності сторін ситуація доводиться до «корпоративної війни». Кожен конфлікт, за словами пана Солодка, легше попередити рішучими заходами, аніж погасити корпоративну війну, що вже спалахнула.

Будь-яке кримінальне провадження (особливо «фактова справа») — це спосіб отримання інформації, підкреслиює лектор.

Кримінально-правова складова має місце практично в будь-якому корпоративному конфлікті. Її завдання — надати одній із сторін конфлікту переваги у вигляді: арешту активів; впливу на процес управління шляхом усунення з посади відповідних керівників; вилучення документації; нейтралізації опонента шляхом взяття під варту; здійснення психологічного тиску на особистість опонента шляхом формування загрози позбавлення волі, тиску на сім’ю, компаньйонів, схиляння до виїзду за межі країни тощо.

Кримінально-правове переслідування має всі формальні ознаки законності та обґрунтованості, його здійснення пояснюється необхідністю проведення всебічного розслідування. Як нагадує Євгеній Солодко, зараз немає такого поняття, як «незаконне внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР)», отже, реєстрація будь-яких кримінальних проваджень в ЄРДР є законною.

«Попереджений — означає озброєний!» — ця прописна істина ніколи не втрачає актуальності та значущості.

Захист від кримінально-правових ризиків тільки один — передбачення і готовність до їх настання: навіть якщо у вас параноя, це не означає, що за вами не стежать, констатує Євгеній Солодко.

Разом із слухачами LHS викладач проаналізував класичний алгоритм усунення компанією кримінально-правових ризиків з точки зору питання «що в ньому не так?».

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик