Лектор Legal High School Ольга Бєлякова роз’яснила нюанси узгодження угоди M&A Антимонопольним комітетом України

«Нове положення АМКУ про концентрацію суттєво спростило життя бізнесу», — зазначила Ольга Бєлякова, партнер МЮФ CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang, виступаючи в Legal High School з лекцією в модулі, присвяченому погодженням угод M&A регуляторними органами. Вона розповіла про підходи, що застосовуються Антимонопольним комітетом України при узгодженні трансакцій M&A, використовувану в Положенні термінологію, вимоги до заяви та порядок його розгляду, а також роль економічного обґрунтування при концентраціях.

Лектор, зокрема, зазначила, що кількість документів, які потрібно подавати до АМКУ, зменшилася, порівняно зі «старою» процедурою, зазначивши при цьому, що раніше обсяги запитуваної інформації викликали нерозуміння бізнесу і не мали жодного практичного значення для цілей конкуренції. З іншого боку, збільшилася кількість інформації, яку необхідно подавати як економічне обґрунтування — зараз це найоб’ємніший документ. Пані Бєлякова також розповіла про переваги механізму попередніх консультацій, можливості комунікації з АМКУ в електронній формі, особливості подачі інформації з обмеженим доступом — АМКУ роз’яснив, що всі заяви не можуть мати статус інформації з обмеженим доступом. Як правило, до конфіденційної належить інформація про розрахунки ринкових часток, а також будь-яка інформація, яка не може бути розкрита передчасно. Відповідна інформація не публікується в рішенні АМКУ.

Суттєвих змін зазнала і процедура розгляду заяви — повна процедура не змінилася, але було впроваджено скорочену процедуру, застосування якої є поширеною практикою за кордоном. Пані Бєлякова роз’яснила, що скорочена процедура може застосовуватися у випадках, якщо тільки один учасник здійснює діяльність на території України, або сукупна частка учасників на одному ринку не перевищує 15% (20% для суміжних ринків), а також при так званих добровільних подачах — якщо порогові показники концентрації не перевищені. Крім менших термінів розгляду заяви, скорочена процедура передбачає подачу меншої кількості документів.

Коментуючи особливості надання економічного обґрунтування при концентраціях, партнер МЮФ CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang зазначила, що в АМКУ за основу взято EU Form CO (повну заяву, яка подається до Європейської комісії) — 26 вимог є досить комплексними і дають змогу оцінити економічний вплив трансакції на ринок. «У підготовці економічного обґрунтування дуже важливою є участь клієнта, його департаментів маркетингу, збуту, фінансів, адже тільки вони володіють запитуваною інформацією і можуть надати комплексну картину», — розповіла Ольга Бєлякова, відзначивши, що завдання юристів при цьому — забезпечити юридичний аналіз економічного бекграунду.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик