Максим Услистий: warranties & representations можуть бути певним продовженням due diligence

Практикум на тему «Warranties and indemnities в M&A-трансакціях» у Legal High School провів Максим Услистий, партнер МЮГ Eterna Law.

Як зазначив спікер, необхідно розмежувати поняття warranties & representations та їх значення для контракту. За фактом, warranties — це обіцянка однієї сторони щодо поточного стану об’єкта або обіцянка вчинити певні дії в майбутньому на користь іншої сторони. Warranties & representations визначаються як суттєва умова договору в англійському праві. Representations — це оцінка нинішнього стану, warranties — це обіцянка зробити певний крок для того, щоб укласти успішну операцію. Indemnities — це певний механізм, який передбачає те, що продавець бере на себе відповідальність за той факт, що певна дія не виконується, а покупець має можливість захистити права, відшкодувавши збитки. Це швидкий механізм, щоб повернути покупця в той стан, коли його право ще не було порушене.

Спікер підкреслив: warranties and indemnities корисні в контексті розкриття інформації (disclosure). Warranties & representations можуть бути певним продовженням due diligence, для покупця хорошим варіантом договору може бути той договір, де due diligence максимально чітко прописані, вважає лектор. Для покупця це також можливість «вийти» з договору до фактичного моменту closing — таким чином реалізовується право на розірвання договору (walk rights).

Warranties & representations традиційно повинні бути відображенням результатів due diligence. У свою чергу, практичним наслідком warranties & representations є indemnities як своєрідний механізм захисту.

Одним із ключових аспектів, на думку лектора, є тривалість і особливості виконання indemnities. Класичні види indemnities — bare indemnities, коли Сторона А відшкодовує Стороні Б усі зобов’язання або збитки, понесені у зв’язку із зазначеними подіями або обставинами, без зазначення будь-яких конкретних обмежень.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик