Мінусом DMCA є те, що скаргу подати може будь-хто. Так можна заблокувати контент конкурента — співзасновник, партнер Axon Partners Богдан Дучак

Особливостям блокування контенту за процедурою takedown notice було присвячено лекцію співзасновника, партнера Axon Partners Богдана Дучака, яку він прочитав у рамках курсу LHS, присвяченого питанням захисту прав інтелектуальної власності.

Зокрема, лектор розповів, як працює DMCA (Digital Millennium Copyright Act — Закон про авторське право в цифрову епоху) та український takedown. За словами Богдана Дучака, DMCA було прийнято ще у 1998 році в США, а Україна до таких механізмів дійшла лише у 2017 році.

За процедурою DMCA заявником може бути або автор, або його представник. Скарга, в якій вказуються порушення і контакти заявника, направляється інтернет-провайдеру (хостинг-провайдеру або провайдеру доменного імені). Відповідні провайдери мають 24 години, щоб відреагувати на скаргу. І якщо формально скарга відповідає вимогам, встановленим DMCA, то провайдер повинен заблокувати доступ до певного контенту і одночасно переслати скаргу користувачеві, який виставив цей контент.

Власник заблокованого контенту може оскаржити таке блокування і відповідну відповідь направити провайдеру. І якщо впродовж 10–14 днів хостинг-провайдеру не надійде повідомлення від первинного заявника про ініціювання судового процесу, доступ до контенту буде розблоковано.

При цьому, за словами лектора, ресурс (провайдер) звільняється від відповідальності, якщо він не контролює і не модерує контент, який на нього завантажують, безпосередньо не отримує матеріальної вигоди і реагує на скарги правовласників та блокує доступ до контенту.

«Мінусом DMCA є те, що скаргу подати може будь-хто. Так можна заблокувати контент конкурента. При цьому зловживають як заявники, так і порушники», — зазначив Богдан Дучак.

Що ж стосується української версії процедури блокування контенту, то, за словами лектора, вона з’явилася в Україні з прийняттям і набуттям чинності Законом України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», яким були внесені зміни до Закону України «Про авторське право і суміжні права».

Однією з особливостей такої процедури є те, що вона застосовується не до всіх об’єктів авторського права. Зокрема, згідно зі статтею 521 Закону України «Про авторське право і суміжні права», такий порядок застосовується щодо аудіовізуальних творів, музичних творів, комп’ютерних програм, відеограм, фонограм, передач (програм) організацій мовлення.

Також особливістю є те, що таку скаргу може подати лише адвокат. «По суті це зроблено для того, щоб не було зловживань. Адвокат ідентифікує і перевіряє автора. При цьому порушник може направляти відповідь особисто, для цього йому адвокат не потрібен», — наголосив Богдан Дучак.

Суб’єкт авторського права через свого адвоката може звернутися до власника вебсайту або власника сторінки. Також закон передбачає відповідальність за надання недостовірної інформації.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик