На час переговорів потрібно домовитися з кредиторами про непред’явлення ними вимог за борговими документами — Юлія Кирпа

Партнер ЮФ Aequo Юлія Кирпа розповіла слухачам Legal High School про регулювання реструктуризації транскордонної заборгованості. Говорячи про особливість і складність транскордонної реструктуризації заборгованості, лектор зазначила, що вона обумовлена тим, що її учасники є резидентами різних юрисдикцій, відповідно, і їхні активи/майно знаходяться на території різних юрисдикцій, відтак, і норми права, що до них застосовуються, будуть різними для різних боргових документів.

За словами лектора, поширеними способами одержання фінансування у транскордонному форматі є:

— укладення кредитного договору, якщо боржник є резидентом або нерезидентом (наприклад, материнська компанія групи компаній — резидентів), чи коли кредитор є нерезидентом (банк, інша фінансова установа, компанія);

— випуск облігацій, якщо боржник є резидентом або нерезидентом (наприклад, материнська компанія групи компаній-резидентів), чи коли держателі облігацій є нерезидентами (банки, інші фінансові установи, компанії).

Одним із можливих механізмів оформлення та врегулювання транскордонної реструктуризації заборгованості є звернення до Високого суду справедливості Англії та Уельсу для затвердження схеми врегулювання відповідно до права Англії.

Лектор розглядає як приклад врегулювання транскордонної реструктуризації заборгованості саме Англію, бо документи, якими оформляється одержання фінансування, часто регулюються правом Англії, крім того, серед кредиторів часто є банки, фінансові установи або інші компанії, зареєстровані в Англії. При цьому, наголосила лектор, щоб здійснити реструктуризацію заборгованості шляхом санкціонування scheme of arrangement Високим судом справедливості Англії та Уельсу, необхідно буде спершу довести, що є достатній зв’язок з юрисдикцією Англії.

Процес транскордонної реструктуризації починається з переговорів щодо її умов. І оскільки це складний і тривалий процес, необхідно на час переговорів домовитися з кредиторами про непред’явлення ними вимог за борговими документами.

Залежно від виду фінансового інструменту така домовленість може бути оформлена, наприклад, договором про відстрочку або схемою мораторію, яка підлягає затвердженню Високим судом справедливості Англії та Уельсу.

Лектор зазначила, що основні трансакційні документи, якими оформлюється транскордонна реструктуризація заборгованості, можуть включати новий (змінений, викладений у новій редакції тощо) кредитний договір, договір між кредиторами, нові умови облігацій та інші документи, якими оформлюється новий випуск. Вона підкреслила, що договори забезпечення можуть бути як спільними для всіх груп кредиторів, тобто забезпечувати виконання зобов’язання перед усіма кредиторами, так і окремими для кожної з груп.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x
Кошик