Одна з головних особливостей нового ЦПК — уніфікація його правових норм, вважає суддя Верховного Суду Ольга Ступак

Заключна лекція в рамках сьогоднішнього модуля Legal High School була присвячена особливостям апеляційного та касаційного оскарження в цивільному процесі. Про ключові новації процесуального законодавства в цій частині розповіла суддя Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду Ольга Ступак.

Тягар відповідальності за те, як будуть працювати нові процесуальні кодекси, наскільки дієвими та ефективними для захисту порушених прав в суді стануть впроваджені ними процесуальні механізми, залежить не тільки від суддів, а й від юристів, які є учасниками судового процесу, переконана лектор.

«Новий кодекс містить 96 саме процесуальних новел, а не просто нових або змінених статей» — про такі підрахунки свого колеги — секретаря Пленуму ВС Дмитра Луспеника (він, як відомо, є одним з розробників нового процесуального законодавства) повідомила Ольга Ступак. Багато новацій передбачено і в розділі V Цивільного процесуального кодексу України, який регулює питання перегляду судових рішень: апеляційне провадження та касаційне. Одна з головних особливостей нового ЦПК — уніфікація його правових норм, підкреслює лектор. Ольга Ступак пояснює: для того щоб зрозуміти процедури перегляду судових рішень, недостатньо просто ознайомитися з положеннями відповідного розділу ЦПК, потрібно знати й попередні процесуальні правила, адже Кодекс містить багато норм відсилань і взаємопов’язаних положень.

Щоб дізнатися, як суд касаційної інстанції розглядає справу (це визначено в статті 402, що міститься в главі 2 розділу V ЦПК), потрібно повернутися до статті 279, яка встановлює особливості розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, і до частини 13 статті 7, де прописано, що розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи: в цьому разі судове засідання не проводиться. Подібних прикладів пов’язаності норм нового ЦПК багато, резюмує лектор.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик