Олена Проценко розповіла слухачам LHS про нові правила запиту та проведення експертизи у господарських судах

У рамках модуля «Доведення та інші процесуальні аспекти» старший юрист Юридичної групи LСF Алена Проценко розповіла про нові правила запиту та проведення експертизи у господарських судах. У першу чергу вона зупинилася на змінах у правовому регулюванні здійснення судово-експертної діяльності, зокрема розширення кола суб’єктів судово-експертної діяльності та можливості надання висновку фахівця у сфері права.

Спікер звернула увагу на відмінності між висновком експерта, який є доказом, і висновком фахівця у сфері права, який не є доказом, має допоміжний характер і не є обов’язковим для суду, підкресливши, що висновок фахівця у сфері права може стосуватися винятково питань застосування аналогії закону, аналогії права або змісту норм іноземного права.

Роблячи огляд судової практики, Олена Проценко розповіла про справу, яка розглядалася Верховним Судом, у якій позивач просив долучити до матеріалів справи експертно-наукове правове дослідження законності та обґрунтованості постанови суду апеляційної інстанції у цій справі. Верховний Суд не взяв до уваги наданий висновок (дослідження), зазначивши, що предметом висновку експерта у сфері права не може бути оцінка або переоцінка доказів, тим більше, законність і обґрунтованість судового рішення.

У рамках лекції спікер також звернула увагу на питання оскарження ухвали суду про призначення експертизи і, відповідно, зупинення провадження у справі. Згідно з положеннями Господарського процесуального кодексу України таку ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку як у частині призначення експертизи, так і в частині зупинення провадження у справі. У той же час до Верховного Суду може бути оскаржено тільки ухвалу суду апеляційної інстанції про зупинення провадження у справі.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик