Оскільки предметом договору на розробку дизайн-проєкту є виготовлення матеріального документа, доцільніше вважати його договором підряду — Богдана Хименко

Про специфіку оформлення договорів між дизайнерами та клієнтами (розробка дизайн-проєктів, авторський нагляд, агентська комплектація) йшлося у рамках лекції Богдани Хименко, керівника напряму господарських та корпоративних спорів Eterna Law. Вона нагадала слухачам Legal High School види договорів між дизайнером та клієнтом, до яких належать: договір комплектації, договір авторського нагляду та договір на розробку дизайн-проєкту.

При цьому лектор зазначила, що основним договором є саме договір на розробку дизайн-проєкту, оскільки інші два договори оформлюються вже на його основі. Оскільки у професійному середовищі договір на розробку дизайн-проєкту визначають і як договір підряду і як договір з надання послуг, Богдана Хименко наголосила, що, на її думку, оскільки предметом договору є виготовлення матеріального документа — дизайн-проєкту (певної документації), доцільніше вважати договір на розробку дизайн-проєкту договором підряду, бо у договорі надання послуг має бути нематеріальний предмет — надання послуг з дизайну. Принагідно вона навела приклади судової практики, які підтверджують її позицію.

Лектор підкреслила, що замовник не завжди розуміє, що мається на увазі під словом дизайн-проєкт, відтак при укладенні договору на виготовлення дизайн-проєкту вона порадила слухачам Legal High School зазначити в ньому глосарій — перелік термінології, яка використовується сторонами, та погодити цю термінологію зі сторонами, щоб і замовник, і виконавець розуміли, про що саме йдеться в договорі. Вона навела приклад такого глосарію і зазначила, що істотною умовою договору підряду є предмет — розробка та створення дизайн-проєкту внутрішніх приміщень об’єкта, а результатом робіт є дизайн-проєкт, що складається з погодженої замовником документації.

Описуючи послідовність виконання робіт, лектор поділила їх на певні етапи. Також вона окреслила алгоритм порядку погодження етапів робіт та порядок їх оплати, зазначивши, що зазвичай використовується поетапна передплата, а у разі, якщо сторони погоджують оплату в іноземній валюті, то в договорі вказується гривневий еквівалент та порядок зміни оплати, у випадку зміни погодженого курсу валют.

Говорячи про відповідальність сторін, вона наголосила, що замовник несе відповідальність за несвоєчасну оплату, а виконавець — за відповідність робіт договору та завданню, чинним законодавчим нормам і правилам, що застосовуються для цього виду робіт та фактичним розмірам об’єкта.

Описуючи права сторін щодо використання дизайн-проєкту, лектор відзначила, що виконавець є автором дизайн-проєкту, тож всі майнові та немайнові авторські права на нього належать виконавцю. Замовник має право реалізувати переданий йому дизайн-проєкт чи його частини. При цьому потребують врегулювання права використовувати дизайн-проєкт у рекламних цілях: представляти на сайті/блозі/форумах, використовувати в друкованій, поліграфічній та іншій продукції, а також зазначення імені замовника та/або адреси об’єкта при публікації дизайн-проєкта.

Крім того, Богдана Хименко детально описала різні аспекти договору про надання послуг на авторський нагляд та договору комплектації.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик