Відсутність стабільності судової практики — основний недолік судочинства, переконаний Богдан Львов

Якими механізмами забезпечуватиметься єдність судової практики, слухачам Legal High School розповів заступник Голови Верховного Суду (ВС) — голова Касаційного господарського суду у складі ВС Богдан Львов у рамках спеціального курсу «Нові процесуальні кодекси».

Єдність судової практики — одна з фундаментальних основ здійснення правосуддя, констатував лектор Школи.

Рішення аналогічних справ по-різному може призвести до порушення законних очікувань осіб, які звертаються за судовим захистом, підкреслює Богдан Львов, додаючи, що відсутність стабільності судової практики є основним недоліком судочинства.

Саме у розв’язанні суперечливих ситуацій у судовій практиці, за словами лектора, полягає основна роль найвищої судової інстанції будь-якої країни. У рамках реформування процесуального законодавства були передбачені механізми запобігання появі у практиці Верховного Суду різних позицій з одного і того ж правового питання. Зокрема, це інструменти передачі справи на розгляд палаті, об’єднаній палаті або Великій Палаті ВС, якщо колегія суддів, палата або об’єднана палата визнають за необхідне відступити від висновку про застосування норми права у схожих правовідносинах, викладеного в прийнятому раніше рішенні Верховного Суду. Зазначені процесуальні механізми, на переконання пана Львова, це тільки вершина айсберга. Насправді, як зазначалося, основу забезпечення єдності судової практики становить «здатність суддів Верховного Суду аргументувати власну позицію і почути думку своїх колег».

Так не записано в процесуальних кодексах, але без цього неможливо буде прийняти аргументоване рішення Суду, резюмував Богдан Львов.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик