Перші справи про банкрутство фізосіб буде ініційовано великими боржниками за кредитами, виданими в іноземній валюті, вважає арбітражний керуючий В’ячеслав Лецкан

Питанням доступу до рахунків, заробітної плати та інших доходів фізичної особи — боржника, можливості контролювати його витрати, а також розпоряджатися нерухомістю та корпоративними правами у процедурі банкрутства фізичної особи було присвячено лекцію арбітражного керуючого, голови ради Всеукраїнської саморегулівної організації арбітражних керуючих «Асоціація антикризового менеджменту» В’ячеслава Лецкана.

На думку лектора, перші справи про банкрутство фізичних осіб буде ініційовано великими боржниками за кредитами, виданими в іноземній валюті, в яких багато активів і яким необхідно «очиститися».

Розповідаючи про доступ до рахунків боржника, В’ячеслав Лецкан підкреслив, що перед процедурою банкрутства боржник повинен подати відомості про свої рахунки в конкретних банках, і після призначення арбітражний керуючий, який у даному випадку буде керуючим реструктуризацією, має отримати таку інформацію від самого боржника, а також від державної служби про наявність рахунків у боржника. Але, за словами лектора, Кодекс України з процедур банкрутства не передбачає, як їх контролювати і чи може керуючий реструктуризацією заблокувати, наприклад, дії боржника.

На думку В’ячеслава Лецкана, найближчим часом до Кодексу вноситимуться зміни або роз’яснення, які регулюватимуть момент фінансових відносин арбітражного керуючого як з боржником, так і з кредиторами боржника. Кодекс не дає відповідей, наприклад, щодо питань управління платежами боржника за комунальні послуги, утримання членів сім’ї тощо. «Арбітражному керуючому, по суті, доведеться стати «членом сім’ї боржника», вникнути в усі проблеми», — зазначив лектор.

Також одним із невирішених питань, за словами лектора, є те, що арбітражний керуючий не зможе перевірити інформацію про наявність або відсутність у боржника рахунків у банках за межами України, так само як і про наявність нерухомості за кордоном, а також майна, що перебуває в банківських скриньках.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик