Портрет ідеального кандидата на вакансію юриста описали учасники LHS Discussion HUB

Завершив роботу Дня кар’єри в Legal High School LHS Discussion HUB «Конкуренція серед молодих правників: кому віддають перевагу топові юрфірми та юрдепартаменти?». Модератором дискусії стала Олена Миронишена, адміністративний директор ETERNA LAW, яка зазначила, що висвітлення кола питань, які розглянуть учасники розмови, буде корисним для професійного становлення майбутніх юристів та підкаже їм, що саме потрібно для успішного працевлаштування.

Про те, якими навичками повинен володіти молодий юрист — випускник вишу, щоб ним зацікавився майбутній роботодавець, розповів Іван Юрченко, начальник Управління договірної та загальноправової роботи дирекції із правового забезпечення ТОВ «Метінвест Холдинг». Він зазначив, що, виходячи з досвіду щорічного стажування, яке проводиться в їхній компанії, юрист-початківець повинен орієнтуватися в основах цивільного права, знати основні документи (договір, доручення, поручительство) та розбиратися в основній структурі державного апарату, передбаченого Конституцією України. «Ми усвідомлюємо, що навряд чи студент третього-четвертого курсу набув практичного досвіду і може розповісти, як виділяють земельні ділянки, проводяться екологічні інспекції, звільняються співробітники тощо. У першу чергу кандидат повинен продемонструвати бажання: той, хто вірить у професію і любить її, — такий кандидат нам підходить», — наголосив Іван Юрченко. Дуже важливим є також навик комунікації, без якого реалізуватися в професії буде важко. Крім того, програма стажування передбачає командну роботу, тому потрібно продемонструвати і здатність до самоорганізації та визначення лідера. Не зайвим буде вміння знаходити потрібну інформацію та навички роботи з соціальними мережами.

Олена Миронишена також відзначила важливість емоційного інтелекту, адже юридична експертиза не замінить уміння спілкуватися з людьми, не може вибудовувати комунікацію та займати правильне місце в колективі, не вміє висловлювати свою думку — яка б сильна експертиза в нього не була, ця людина не стане хорошим кваліфікованим юристом. Крім того, вона наголосила: коли юридична фірма обирає найкращих, увага обов’язково звертається на досвід, тому просто навчатися у виші в наш час недостатньо. Потрібно бути активним і напрацьовувати досвід, для цього в університетах є правничі школи, проводяться якісь соціальні заходи. «Чим більше таких шкіл і заходів відвідає студент і вкаже потім про це у своєму резюме, тим більша вірогідність, що майбутній роботодавець зверне увагу саме на нього», — підкреслила Олена Миронишена.

Наталія Хведчук, HR ADER HABER, ключовими навичками назвала дисциплінованість і дипломатичність. На її думку, ці навички не лише формують особистий бренд, але й бренд компанії, організації чи органу, який людина представляє. Відкритість сучасного світу змушує зосереджуватися на репутації, адже кожен співробітник є обличчям компанії. Для особистого розвитку важливою якістю вона вважає допитливість і постійне прагнення до розвитку, яке надасть можливість виділитися на фоні решти і це перевірено на практиці. Не так важлива престижність вузу і навіть форма навчання, як знання та підхід до роботи. Топовий вуз, можливо, полегшить вхід до юрфірми, проте не допоможе там затриматися, якщо відсутні необхідні знання та навички. Знання англійської мови вона назвала не вимогою, а можливістю для кадрового зростання, супроводу іноземного клієнта, проходження стажування в іноземній компанії тощо.

Юрист — це той професіонал, в якому має поєднуватися непоєднуване: вміння працювати з інформацією, документами і бути прискіпливим, уважним до деталей і одночасно — уміння гарно комунікувати і вибудовувати стосунки з людьми, вважає Тетяна Беліменко, головний консультант відділу оцінювання та розвитку персоналу управління персоналу Секретаріату Центральної виборчої комісії. Саме ці дві навички, на її думку, потрібно постійно відшліфовувати. Треба визначитися зі своїми прагненнями та бажаннями і потім «копати вглиб». Не зайвим також буде брати приклад з успішних лідерів професії. Виходячи з власного досвіду рекрутингу, вона зазначила, що прямої залежності між престижністю вишу й успішною кар’єрою немає. Просто тим, хто навчається не в топовому вузі з сильним викладацьким колективом, потрібно затратити більше зусиль на самоосвіту. Перевагою працевлаштування на державній службі вона вважає можливість отримати вакансію навіть без наявності практичного досвіду за умови проходження конкурсу. Крім того, на держслужбі знання іноземної мови буде перевагою, а не обов’язковою умовою як у юридичних фірмах.

Про важливість особистої ініціативи говорила Марія Ільясова, HR-директор Asters. Вона зазначила, що розумних і талановитих студентів дуже багато, а ось тих, хто здатен заявити про себе і зробити щось більше, ніж від них очікують, значно менше. «Потрібно не вагатися, а почати працювати і викладатися на максимум, бути адаптивним і готовим до будь-якої роботи», — підкреслила вона. Бо багато хто зі студентів, які приходять на стажування, розчаровуються через те, що їм доручають занадто просту роботу, тоді як вони готові до складнішої. Проте якщо стажер не пройде всі етапи — від елементарних завдань, — він не зможе рухатися далі. Якщо ж стажер проявить себе, роботодавець буде у ньому зацікавлений і запропонує долучитися до команди повноцінним працівником. При цьому не так важливо, чи престижний вуз закінчив кандидат, головне — щоб він хотів і міг запропонувати хороші знання.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x
Кошик