Посада помічника судді може стати вдалим стартом для юридичної кар’єри та допоможе набути необхідних професійних навичок — Тарас Лукаш

Про доступ до професії судді в Україні учасникам Дня кар’єри в Legal High School розповів Тарас Лукаш, начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області. Він говорив про структуру та функції Державної судової адміністрації, а також наголосив, що вимоги до набуття статусу судді не настільки важкі, аби їх неможливо було подолати, — для участі в конкурсі потрібно мати п’ять років юридичного стажу і бути не молодшим тридцяти років.

Спікер окреслив алгоритм проходження конкурсу, назвав необхідні для цього документи, процедури та наголосив на тому, що в ході останнього кадрового відбору на посаду судді, який відбувся у 2017 році, одночасно іспит складали 4128 кандидатів, з яких відібрали 700 найбільш підготовлених. При цьому в ході відбору намагалися максимально задіяти «соціальний ліфт», аби мінімізувати вплив бюрократичних процедур, зокрема документи претендентів можна було надсилати поштою.

Тарас Лукаш закликав слухачів готуватися, аби в майбутньому також взяти участь у відборі. Він розповів про правові вимоги до відбору до суддів до апеляційного та Верховного Суду і відзначив, що тепер претендувати на ці посади можуть також науковці та адвокати за наявності у них загального юридичного стажу в сім років для апеляційного суду та десяти років — для Верховного Суду.

На його думку, наразі рівень оплати роботи суддів цілком пристойний і складає не менш ніж 30 прожиткових мінімумів для суддів першої інстанції та 50 і 75 прожиткових мінімумів відповідно для суддів апеляційного та Верховного судів.

Проте жоден суддя не може працювати без працівників апарату, тож лектор розповів про кадрову структуру суддівського апарату та розподіл обов’язків. Крім того, він окреслив кваліфікаційні вимоги для заняття посад в апараті суду та наголосив, що досвід роботи за наявності вищої юридичної освіти не потрібен, отже, помічником судді може бути навіть випускник вишу, що може стати вдалим стартом для юридичної кар’єри та допоможе набути необхідних професійних навичок.

При цьому Тарас Лукаш наголосив на важливості репутації для юриста, адже порядність та професіоналізм завжди цінуються на юридичному ринку.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x
Кошик