Про ключові новели цивільного процесу слухачам LHS розповіла суддя Деснянського районного суду м. Києва Валерія Бабко

Сьогодні в Legal High School у рамках спеціального курсу «Нові процесуальні кодекси» обговорюють, як змінився цивільний процес після прийняття Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», який набув чинності 15 грудня 2017 року, коли почав роботу новий Верховний Суд (ВС).

Ключовим новелам цивільного процесу було присвячено першу лекцію судді Деснянського районного суду м. Києва Валерії Бабко. Лектор підкреслила: згідно з філософією нового процесуального законодавства, суд повинен діяти винятково в рамках позовної заяви. Вона акцентувала увагу на статті 175 нової редакції Цивільного процесуального кодексу України (ЦПК), яка, як зазначалося, дуже чітко регламентує порядок подачі та вимоги до змісту позовної заяви. Так, наприклад, у пункті 6 частини 3 зазначеної норми закладені передумови для розвитку інституту медіації, альтернативних способів вирішення спору: встановлюється, що позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначено обов’язковий досудовий порядок врегулювання спору.

Лекція проходила у форматі інтерактивного спілкування з аудиторією: викладач LHS відповідала на актуальні питання, які непокоїли слухачів Школи. Наприклад, у практикуючих юристів виникали запитання в зв’язку з тим, що в позовній заяві потрібно вказувати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв’язку з розглядом справи (приписи пункту 9 частини 3 статті 175 ЦПК).

Якщо сторона в позовній заяві не вкаже потенційні судові витрати, чи означає це, що вони не будуть компенсовані?, поцікавилися слухачі Школи у лектора.

За словами Валерії Бабко, в цьому випадку суддя має право винести ухвалу про залишення позовної заяви без руху, зазначивши, що попередня калькуляція в позовній заяві все ж має бути, або ж позивач повинен прописати, що орієнтовного розрахунку суми судових витрат не буде: ніяких стягнень не потрібно.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик