Про конфлікти та співпрацю між прокурором і адвокатом слухачам LHS розповів прокурор Олександр Жила

Олександр Жила, прокурор відділу прокуратури міста Києва, розповів слухачам LHS про етичний бік поведінки прокурора та адвоката. Відомо, що прокурор і адвокат можуть зустрітися у двох випадках: коли адвокат є захисником потерпілого і коли адвокат виступає на стороні підозрюваного. Конфліктні ситуації виникають в обох варіантах. Наприклад, коли адвокат представляє потерпілого, він часто вважає, що злочин кваліфіковано не за тією статтею. Нерідко виникають ситуації, коли адвокат і потерпілий зазначають про неповноту розслідування. Якщо говорити про співпрацю, то вона виникає між адвокатом і прокурором щодо призначення експертиз. Також співпраця можлива в підготовці до допиту з тим, щоб потерпілий послідовно міг розповісти власну версію подій.

Щодо засобів процесуальної протидії, які застосовують адвокати, то спікер виокремив такі. Одним із зловживань була подача декількох клопотань про зняття арешту. Отже, прокурором було доведено, що одну і ту ж вимогу було заявлено кільком слідчим суддям.

Також сьогодні окремою категорією заяв, внесених до ЄРДР, є кримінальні провадження щодо правоохоронців. Суть таких заяв у більшості випадків не має правової підстави щодо наявності складу кримінального правопорушення. Проблема легкості порушення кримінального провадження негативно впливає на статистичні дані, оскільки реальний рівень злочинності в країні оцінити неможливо, підкреслив Олександр Жила.

Останнім часом в юридичній сфері широко застосовується медіація. На сьогодні це привноситься і в кримінальний процес. І інститут укладання мирових угод сприяє цьому, вважає спікер. «Я завжди вимагаю відшкодування шкоди для потерпілого, оскільки вирок без відшкодування шкоди не принесе позитивного суспільного ефекту» — резюмував Олександр Жила.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик