Про важливість роботи з матеріалами НСРД та справу генерала Назарова слухачам LHS розповів Ігор Свєтлічний

Навіщо адвокатам перевіряти ухвали на проведення негласних слідчих (розшукових) дій (НСРД)? Чи будуть допустимими докази, отримані в результаті НСРД у випадку зміни кваліфікації кримінального провадження на більш м’яку? Який зв’язок між виправданням військового генерала Віктора Назарова та результатами негласних слідчих (розшукових) дій? Про все це та ще багато цікавого дізналися слухачі Школи кримінальної практики Legal High School на лекції відомого адвоката, захисника у резонансних кримінальних справах, багатолітнього викладача LHS Ігоря Свєтлічного.

Крім обговорення правової природи НСРД, як різновиду слідчих (розшукових) дій, відомості про факт та методи проведення яких не підлягають розголошенню, на лекції адвоката Ігоря Свєтлічного слухачі дізналися і про різницю між ними та оперативно-розшуковими заходами (ОРЗ), обговорили практику розгляду слідчими суддями Вищого антикорупційного суду клопотань про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій і оперативно-розшукових заходів згідно узагальнення, проведеного слідчим суддею Вірою Михайленко та навіть дослідили фрагменти виступу судді Верховного суду Сергія Борисовича Фоміна з цих питань.

Головне, як зазначив Ігор Свєтлічний, що негласні слідчі (розшукові) дії проводяться у випадках, якщо відомості про кримінальне правопорушення та особу, яка його вчинила, неможливо отримати в інший спосіб. Крім цього, НСРД можуть проводитися у кримінальних провадженнях щодо тяжких або особливо тяжких злочинів. Щодо справи генерала Назарова, 21 травня 2021 року Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду закрив кримінальне провадження у зв’язку з відсутністю в діях генерала складу кримінального правопорушення. Рішення суду касаційної інстанції мотивовано тим, що на підставі встановлених судами фактичних обставин справи, їхній висновок про те, що генерал Назаров мав можливість запобігти терористичному акту, в результаті якого був збитий літак ІЛ-76 та загинуло 49 військовослужбовців, є неправильним. На досудовому розслідуванні, під час якого найчастіше проводяться НСРД, захист генерала здійснювали адвокати Олександр Мірошник та Ігор Свєтлічний.

На завершення лекції слухачі розглянули цікаве питання щодо доцільності негласних заходів відносно особи, яка заявила про кримінальне правопорушення в контексті необхідності отримання негласного контролю над ним. Поведінка заявника може свідчити про наявность підбурювання (провокації) та відіграти вирішальну роль при захисті підозрюваного, зазначив адвокат Ігор Свєтлічний.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x
Кошик