Реєстрація кримінального провадження стосовно адвоката, як і раніше, є дієвим методом тиску — Євгеній Солодко

«Особливості проведення слідчих дій у відношенні до спеціальних суб’єктів (народні депутати, посадові особи правоохоронних органів, судді, адвокати)» — тема лекції в Legal High School Євгенія Солодка, партнера ЮФ Sayenko Kharenko.

За його словами, першою групою суб’єктів спеціального судочинства, які ще недавно мали правової імунітет, є народні депутати України. У них були певні гарантії захисту своїх прав — у разі якщо Верховна Рада не давала дозвіл на їх залучення до відповідальності, вона не наступала. На думку лектора, це давало можливість депутатам бути незалежними від тиску, в тому числі і правоохоронних органів, у їхній депутатській діяльності. Зняття недоторканності, на думку лектора, швидше негатив, ніж позитив.

Наступною групою осіб, які мають імунітет, є судді, адвокати та прокурори. При цьому Євгеній Солодко зазначив, що реєстрація кримінального провадження стосовно адвоката, як і раніше, є дієвим методом тиску. Це кричущі випадки, коли адвоката переслідують саме за те, що він здійснює професійну діяльність. У зв’язку з цим лектор розповів про власний успішний досвід захисту прав адвокатів шляхом подання скарги до Європейського суду з прав людини.

За словами лектора, статус адвоката є додатковою гарантією можливості захисту своїх прав. Лектор високо оцінив органи адвокатської самоорганізації і самоврядування у справі захисту адвокатів при здійсненні ними професійної діяльності. Лектор закликав слухачів Legal High School пам’ятати про статус адвоката і адвокатської таємниці та користуватися ними для захисту клієнта. Спираючись на власну практику, Євгеній Солодко дав поради щодо дій адвокатам, яких обвинуватили у зв’язку з виконанням ними професійних обов’язків, і закликав не сподіватися на власні сили, а завжди залучати адвоката до свого захисту за договором надання адвокатської допомоги.

Зміни, внесені до статті 481 Кримінального процесуального кодексу України, передбачають, що повідомлення про підозру народному депутату має вручатися винятково Генеральним прокурором або виконуючим його обов’язки, судді — Генеральним прокурором або його заступником. На думку лектора, у разі якщо таке повідомлення намагається вручити слідчий, така дія буде незаконною і її можна оскаржити до суду. Лектор вважає обґрунтованими гарантії від незаконного затримання суддів, передбачені статтею 482 КПК України. Суд має бути незалежним, і Вища рада правосуддя може стати захистом від незаконного переслідування суддів.

Євгеній Солодко, наводячи реальні приклади («справа Гречківського»), підкреслив важливість процесуальних моментів у роботі адвоката і ретельного аналізу доказів, зібраних у ході негласних слідчих розшукових дій.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик