Про компетенцію приватних виконавців розповів лектор LHS Володимир Боєру

Завершила модуль «Виконавче провадження. Окремі види стягнень та судовий контроль» лекція Володимира Боєру, голови ГО «Агентство з питань виконання рішень», про компетенцію приватних виконавців.

Перш ніж перейти до теми лекції, пан Боєру ознайомив слухачів зі «свіжою» статистикою щодо виконання судових рішень. Зокрема, він навів інформацію, розміщену на офіційному сайті Міністерства юстиції України, відповідно до якої за останні півроку приватним виконавцям передано лише близько 10 тисяч документів. До державної виконавчої служби ж пред’явлено понад 1 млн. Проте така статистика свідчить про поступове підвищення довіри до інституту приватних виконавців.

Позитивна динаміка також спостерігається і в частині фактичного виконання судових рішень з усіх завершених виконавчих проваджень.

Переходячи безпосередньо до теми лекції, Володимир Боєру звернув увагу на те, що повноваження у приватних і державних виконавців абсолютно однакові. Принципова відмінність полягає в критерії визначення територіальності. Тобто компетенція державного виконавця поширюється винятково на територію компетенції територіального відділення служби, в якій він працює. У приватного ж виконавця таких обмежень немає. Наприклад, якщо приватний виконавець виявив майно на території іншого району або навіть області, на відміну від державного виконавця, він не завершуватиме виконавче провадження і не передаватиме його за територіальною ознакою. Власне, профільне законодавство передбачає, що виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.

Крім того, для проведення перевірки інформації про наявність боржника або його майна в іншому виконавчому окрузі приватний виконавець має право здійснювати такі дії самостійно або залучати іншого приватного виконавця на підставі договору про повноваження на вчинення окремих виконавчих дій, типова форма якого затверджується Міністерством юстиції України.

Детально лектор розповів про процедуру встановлення матеріального становища боржника в контексті переваг та ефективності роботи приватного виконавця. Наприкінці лекції спікер перерахував повноваження приватних виконавців. Зокрема, це: обмеження у праві виїзду за кордон, залучення до відповідальності (адміністративна та кримінальна), розшук майна, арешт майна, у тому числі цінних паперів та корпоративних прав, а також примусове входження до приміщень.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик