Про податкові спори в Україні розповіла Лариса Антощук, KPMG Law Ukraine

Лекцією про останні тенденції податкових спорів в Україні літній інтенсив «Як виграти спір у податкової» Legal High School відкрила Лариса Антощук, менеджер, керівник практики з вирішення податкових спорів KPMG Law Ukraine.

За словами спікера, курс задумувався максимально прикладним для слухачів. Його мета — практичні рекомендації та підказки тим, хто хоче працювати з податковими спорами та зрозуміти, що ж діється по той бік адміністративного процесу. Теми курсу покривають найбільш поширені категорії спорів: стратегія роботи, підготовка та подача доказів, робота в суді тощо. Серед лекторів поширена думка, що аудиторія, як правило, складається приблизно з 25% аудіалів, 35% візуалів і 40% кінестетиків. Тож курс складатиметься з лекцій, дискусій, практичних завдань та майстер-класів.

Основний виклик, що ставиться перед слухачами, — знайти відповіді на свої професійні питання. Лариса Антощук запевняє: щоб бути ефективним представником у податкових спорах, треба займатися самоосвітою, ознайомлюватися із судовою практикою та читати найцікавішу аналітику колег.

Пояснюючи, що відбувалось упродовж останніх років з податковими спорами, лектор наголосила на тому, що основним нововведенням є нова редакція Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки як адвокати, так і судді сьогодні ще тільки вчаться «користуватися» новим процесом. Тенденція кількох останніх років — зміна правових позицій суддів у деяких категоріях спорів (відшкодування ПДВ, блокування реєстрації податкових накладних, спори з трансфертного ціноутворення). Також судді вдало застосовують практику Європейського суду з прав людини. Тенденції податкових спорів важливо розглядати в аспекті реформи судової системи та реформування податкових органів, оскільки це теж значно впливає на результат розгляду податкових справ сьогодні.

Лариса Антощук навела статистику: за 2016 рік ДФС було проведено 18 485 перевірок та донараховано платникам податків 6 103 433 000 грн, у 2017 році перевірок було на 500 більше, а от донарахування збільшилися втроє (16 300 557 000 грн). Лектор додала, що хоча загальна кількість перевірок майже не змінилась, проте зустрічні звірки почали проводити рідше. Щодо того, кого найчастіше перевіряють, пані Антощук запевнила: найбільша увага завжди приділяється великому бізнесу. У 2017 році перевірками охоплено майже 62% суб’єктів великого підприємництва, 14% середнього і тільки 1% малого.

Лектор назвала й ті галузі, що найчастіше піддаються податковим перевіркам: це оптова та роздрібна торгівля (перевірено 1200 компаній, за результатами перевірок донараховано 2,9 млрд грн), вирощування зернових культур (перевірено 404 компанії, донараховано 541,3 млн грн), будівництво (перевірено 369 компаній, донараховано 519,8 млн грн) та добувна галузь (перевірено 45 компаній, донараховано 2,6 млрд грн).

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик