Про нюанси корпоративного банкрутства слухачам LHS розповів Юліан Хорунжий

З лекцією на тему «Корпоративне банкрутство. Що змінилося для кредиторів і боржника. Майбутнє вже відкритих проваджень» у LHS виступив Юліан Хорунжий, старший партнер Ario Law Firm.

Лектор вирішив почати з кінця, проаналізувавши прикінцеві та перехідні положення Кодексу з процедур банкрутства. Він звернув увагу на те, що на практиці боржникам, арбітражним керуючим і суду доведеться зіткнутися з неоднозначністю початку дії нових положень. Якщо з невідкритими до набуття чинності Кодексом провадженнями проблем виникнути не повинно, то як діяти у разі, якщо стосовно юридичних осіб уже розпочато процедуру банкрутства, покаже судова практика. Правовий вакуум був створений також навколо фізичних осіб — підприємців та юридичних осіб, що ліквідуються за рішенням власника, оскільки Кодекс не містить відповідних положень, а це приблизно 20% від усіх справ про банкрутство, підкреслив лектор.

Позитивною зміною Кодексу Юліан Хорунжий вважає введення принципу винагороди роботи арбітражного керуючого. Так, грошова винагорода буває основною і додатковою. Відповідно до Кодексу розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менш як три розміри мінімальної заробітної плати за кожен місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Лектор звернув увагу на інститут мораторію на задоволення вимог кредиторів. Так, мораторій вводиться на 170 днів одночасно з відкриттям провадження у справі про банкрутство, на що вказується в постанові господарського суду. Така постанова є підставою для зупинення вчинення зазначених дій. У той же час мораторій не поширюється на вимоги поточних кредиторів, у тому числі на виплату заробітної плати.

Кредитори можуть подати заяви з грошовими вимогами протягом 30 днів з дня оголошення про відкриття справи про банкрутство. У разі пропуску встановленого строку вимоги кредиторів також включаються у відповідну чергу задоволення вимог кредиторів, але втрачають право голосу на зборах і комітеті кредиторів. Усі вимоги кредиторів, що надійшли протягом 30-денного строку, розглядаються господарським судом на попередньому засіданні. За результатами розгляду вимоги включаються арбітражним керуючим до реєстру вимог кредиторів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик