Такого виду порушення, як антиконкуренційні дії органів влади, практично немає в інших юрисдикціях, підкреслив Юрій Терентьєв

Кваліфікація порушень законодавства про захист економічної конкуренції — такою була тема першої лекції в рамках спецкурсу «Конкуренційні виклики», який проходить на поточному тижні у Legal High School. Заявлену проблематику розкривали голова Антимонопольного комітету України (АМКУ) Юрій Терентьєв і директор юридичного департаменту АМКУ Даніїл Федорчук.
Серед ключових порушень конкуренційного законодавства України спікери виділили такі види: зловживання монопольним (домінуючим) становищем; антиконкуренційні узгоджені дії; недобросовісна конкуренція; антиконкуренційні дії органів влади. Говорячи про перший вид порушень — зловживання монопольним становищем — Юрій Терентьєв розповів, що в 2017 році АМКУ було припинено 795 порушень за відповідною статтею (33% всіх порушень). Також він нагадав, що за зазначені порушення передбачено штраф у розмірі до 10% доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за попередній рік. Одну з найбільших штрафних санкцій у цій частині було застосовано ще в 2009 році до ЗАТ «Кребо» (заправка літаків авіапаливом в аеропортах) — штраф 129 млн грн (майже 500 млн за нинішнім курсом!).
Антиконкуренційні дії органів влади — такого виду порушення конкуренційного законодавства, за словами голови АМКУ, практично немає в інших юрисдикціях. Хоча в Україні такі порушення досить поширені: торік АМКУ було припинено 610 порушень за цією статтею, що становить чверть усіх порушень. Яскравим прикладом таких дій є введення органами місцевого самоврядування обмежень на продаж алкогольних напоїв (заборона продажу в нічний час в окремих торговельних приміщеннях або заборона продажу алкоголю в нічний час повсюдно, крім закладів ресторанного господарства, або заборона продажу алкогольних напоїв у МАФах і тимчасових спорудах).

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик