Сергій Донков: «Конфлікти між законодавством про банкрутство та про приватизацію досі не врегульовано належним чином»

У рамках блоку «Судові процедури у справах про банкрутство» Школи з реструктуризації та банкрутства Legal High School з лекцією виступив Сергій Донков, радник ЮФ Evris, арбітражний керуючий, член Ради Національної асоціації арбітражних керуючих.

Конфлікти між законодавством про банкрутство та про приватизацію досі не врегульовано належним чином. Держава декларує масштабну і швидку реалізацію програм приватизації, дуже велику кількість державних підприємств — близько 500 — призначено до продажу в приватизаційних процедурах. Однак якщо не всі, то абсолютна більшість цих підприємств мають заборгованість перед кредиторами. Ця відповідальність має дещо «розпливчастий» характер, переконаний спікер. Держава через законодавче регулювання намагається вводити різні мораторії і заборони на застосування процедур примусового стягнення та банкрутства. Це ж стосується і виконавчого провадження. Чи виправдані такі кроки законодавства — Сергій Донков вважає дуже дискусійним питанням. Чим більше пасив підприємства, тим менше інвестори платитимуть при приватизації, констатує спікер.

Лектор зазначив: якщо аналізувати Кодекс України з процедур банкрутства, то він включає положення про заборону на банкрутство казенних підприємств, про погодження планів санації з органом, уповноваженим на управління державним майном, а також про визначення початкової вартості майна державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

Сергій Донков звертає увагу на те, що Кодекс не передбачає можливості укладення мирової угоди в процедурах банкрутства. Доповідач запропонував створити робочі групи між членами НААКУ, Фондом держмайна України, представниками міністерств, які керують підприємствами державної власності.

НААКУ має позитивний досвід роботи в аналогічному форматі з концерном «Укроборонпром».

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик