Сергій Погребной розповів слухачам LHS про корпоративні загрози і способи їх превенції

Партнер Sayenko Kharenko Сергій Погребной розповів слухачам LHS про корпоративну безпеку. Як вступ до своєї доповіді він навів відому цитату Уїнстона Черчилля: «За безпеку необхідно платити, а за її відсутність — розплачуватися».

Лектор розповів про історію розвитку ринку безпеки України, а також про хронологічну характеристику рейдерства. За його словами, бізнесмени часто стають об’єктами атак в Україні — це, зокрема, не тільки напади на будинки бізнесменів або викрадення членів їхніх сімей, а й убивства бізнесменів.

Сергій Погребной констатував, що корпоративна безпека — це процес ідентифікації, ефективного пом’якшення та управління на початковій стадії будь-якими подіями, які можуть загрожувати стійкості та виживанню корпорації. За його визначенням, корпоративна безпека — це структурована сукупність заходів, методів і дій, яка об’єднує необхідні для компанії види безпеки, впроваджена в бізнес-процеси і накладена на найкращі практики корпоративного управління; спрямована на безперебійну, безконфліктну, стійку роботу компанії, що включає всіх співробітників компанії, забезпечуючи отримання нею прибутку і стратегію її розвитку в майбутньому.

Нормативне забезпечення безпеки бізнесу налічує десятки документів, відзначив спікер.

Безумовно, в питаннях безпеки юристи і служба безпеки перетинаються в контексті оцінки ризиків і загроз, договірної роботи (перевірки контрагентів), позовної і претензійної діяльності (розшуку активів), забезпечення режиму в офісах і виробничих потужностях (допуску перевіряючих + фізохрани), внутрішніх розслідувань, форензік, кадрового питання і комплаєнсу (протидії корупції та корпоративному шахрайству, фіксації дій співробітників), інформаційної безпеки (контролю за обігом інформації, політики конфіденційності, доступу до пошти, захисту ділової репутації), обшуків, рейдерства та інших зовнішніх ситуацій.

Спікер визначив п’ять груп базових загроз: серед них — загрози, пов’язані з конкурентною боротьбою, з людським фактором, загрози, пов’язані з діяльністю держави (корупція, недосконалість законодавства, адміністративний ресурс, політика тощо), з організованою злочинністю, з техногенними та природними факторами. Внутрішні загрози мажуть виходити від персоналу компанії (найманих працівників), бути пов’язаними з організаційною незахищеністю бізнесу, з неефективним управлінням та організацією бізнес-процесів, а також з експлуатацією технічних засобів та засобів автоматизації.

Також лектор порадив, яких заходів необхідно вживати при більшості конфліктів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик