Суддя Верховного Суду України Галина Канигіна для Legal High School: нові правила касаційного розгляду справ у Верховному Суді

Про нові правила касаційного розгляду справ у Верховному Суді розповіла суддя Верховного Суду, заслужений юрист України Галина Канигіна.

На початку своєї лекції суддя акцентувала увагу аудиторії на порядку касаційного оскарження судових рішень, які за українським законодавством можуть бути переглянуті касаційною інстанцією.

«Відповідно до статті 424 Кримінального процесуального кодексу України, в касаційному порядку можуть бути оскаржені вироки та ухвали про застосування чи відмову в застосуванні заходів медичного або виховного характеру; ухвали суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційній інстанції, якщо вони перешкоджають подальшому кримінальному провадженню; вирок суду першої інстанції на підставі угоди після її перегляду в апеляційному порядку», — зазначила пані Канигіна.

Далі спікер розповіла слухачам про порядок і строки касаційного оскарження, вимоги, що висуваються до такого оскарження, процес відкриття касаційного оскарження. При цьому суддею був позначений ряд практичних кримінальних справ, які пройшли касаційне оскарження.

Також під час лекції були порушені питання залишення касаційної скарги без руху — підстави, процедура, права сторін, межі перегляду справи судом касаційної інстанції. У той же час було відзначено, що відповідно до статті 437 КПК України неприпустимим є погіршення правового становища виправданого або засудженого — суд касаційної інстанції не має права застосовувати закон про більш тяжке кримінальне правопорушення або більш суворе покарання.

Крім того, пані Канигіна звернула увагу аудиторії на позицію Європейського суду з прав людини в частині дотримання Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Позиція Європейського суду з прав людини полягає в тому, що рішення, які приймаються судом під час виконання вироку, не підпадають під дію статті 6 Конвенції в кримінальному аспекті.

Підбиваючи підсумки, пані Канигіна нагадала, що відповідно до статті 442 КПК України постанови Верховного Суду є остаточними і оскарженню не підлягають.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик