У рамках Legal High School адвокат Денис Бугай розглянув питання ключових змін досудового розслідування

З лекцією про законодавчі новели 2017 року в питаннях досудового розслідування, що включають ініціативу Кабінету Міністрів України «#СтопМаскіШоу», перед аудиторією Legal High School виступив адвокат, партнер VB PARTNERS Денис Бугай.

«Правоохоронні органи для бізнесу — це захист чи загроза?» — питання, яким спікер почав спілкування зі слухачами Школи. Ця проблема сьогодні досить актуальна і вимагає якомога більш швидкого розв’язання. При цьому було наведено цитату бізнес-омбудсмена в Україні Альгірдаса Шемета: «Масштабність цієї проблеми, серед іншого, підтверджується тим, що з 621 отриманої Радою бізнес-омбудсмена скарги, 112 (18%) — це претензії щодо зловживання з боку органів досудового розслідування і прокуратури».

Пан Бугай розповів слухачам про нові правила проведення обшуків, такі як обов’язкова відеофіксація, допуск адвоката до процесу проведення обшуку на будь-якій стадії, недопустимість отриманих доказів у разі будь-якого процесуального порушення.

Важливим моментом є те, що адвокат має право власної аудіо- та відеофіксації, що автоматично стає доказовою базою.

Крім того, існує заборона на вилучення техніки — заборонено вилучати інформаційні носії та комп’ютерну техніку (жорсткі диски, сервери, телефони тощо).

Винятки становлять випадки, коли така техніка: 1) необхідна для проведення експертизи; 2) є засобом вчинення злочину або отримана в результаті вчинення правопорушення; 3) доступ до неї обмежується власником, зокрема шляхом наявності пароля.

Позитивним фактом також є створення комісії у сфері захисту підприємницької діяльності — спеціальна комісія створюється при Кабінеті Міністрів України, узагальнюватиме практику дій правоохоронців щодо бізнесу і надаватиме обов’язкові для розгляду рекомендації.

«Такі зміни в процесуальних кодексах, як встановлення чітких термінів розслідування та порядку їх продовження, оскарження вручення повідомлення про підозру, сприятимуть створенню більш ефективної і близької до європейських стандартів системи правоохоронних органів», — зазначив Денис Бугай.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик