У заяві про примусове виконання рішення стягувач має право зазначити відомості, які можуть сприяти примусовому виконанню рішення, — Андрій Ілюк

Вибір виконавця судового рішення та юридичний супровід на етапі виконання рішення — тема лекції в Legal High School Андрія Ілюка, радника TEFFI Law Firm. Він розпочав лекцію з опису реформи виконавчого провадження, яка відбулася в Україні, зазначивши, що передумовою реформи було ухилення від добровільного виконання рішень судів, у тому числі з використанням корупційних схем, відсутність ефективної системи мотивації державних виконавців та системні недоліки у взаємодії державних виконавців з іншими державними та недержавними установами.

Саме тому в 2016 році стартувала реформа, що мала забезпечити обов’язковість виконання судових рішень, модернізацію служби державних виконавців та створення інституту приватних виконавців і запровадження «змішаної» системи виконання судових рішень.

На думку лектора, не всіх цілей реформи наразі досягнуто — виходячи з території держави та кількості населення, нам потрібно три-чотири тисячі виконавців. Утім, першими результатами реформування стало збільшення кількості виконаних рішень судів, наявність у «споживача» вибору між приватним і державним виконанням, повернення довіри до інституту примусового виконання судових рішень, впровадження Єдиного реєстру боржників.

Лектор зазначив, що перевагами приватних виконавців є більша мотивація, сервісний підхід, економія часу, конкуренція, використання всіх доступних інструментів та клієнтоорієнтованість. Натомість державні виконавці можуть виконувати будь-які рішення судів, зобов’язані приймати всі справи, які до них надходять, і утримуються за державний кошт.

Говорячи про відкриття виконавчого провадження, Андрій Ілюк наголосив, що у заяві про примусове виконання рішення зазначаються такі відомості:

— назва і дата видачі виконавчого документа;

— прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) стягувача;

— дата народження та адреса місця проживання чи перебування стягувача;

— реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта стягувача;

— номер телефону стягувача;

— спосіб перерахування стягнутих з боржника грошових сум (у разі виконання рішення про стягнення коштів);

— реквізити рахунку, відкритого у банку або в іншій фінансовій установі, для отримання стягнутих з боржника грошових сум (за наявності).

У заяві про примусове виконання рішення стягувач має право зазначити відомості, що ідентифікують боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення (рахунок боржника, місце роботи чи отримання ним інших доходів, конкретне майно боржника та його місцезнаходження тощо).

Лектор порадив слухачам Legal High School звернути увагу на те, що у заяві про примусове виконання рішення також зазначається сума, яка частково сплачена боржником за виконавчим документом, за наявності часткової сплати. На кожен поданий на примусове виконання виконавчий документ стягувач подає окрему заяву про примусове виконання рішення.

Крім того, лектор описав заходи примусового виконання рішень та дав поради стосовно юридичної підтримки на етапі виконання судового рішення.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик