Алгоритми захисту у разі неправомірного використання торговельної марки проаналізував Антон Полікарпов

Із заключною лекцією блоку «Торговельні марки» LHS випала честь виступити Антону Полікарпову, патентному повіреному, адвокату, раднику ЮФ AVELLUM. Лектор зупинився на алгоритмах захисту у разі неправомірного використання торговельної марки.

Окрім питання важливості наявності зареєстрованої торговельної марки і фіксації самого порушення, доповідач рекомендував не забувати про можливості досудового врегулювання спору, а саме — звернення до порушника з претензією. Зараз цей етап не є обов’язковим, однак, це корисний інструмент для повідомлення іншої сторони про порушення прав на торговельну марку з вимогою його припинити. Крім іншого, спрямована претензія може виступати таким собі початком для переговорів. Антон Полікарпов констатує, що близько 60–70% потенційних спорів у його роботі були вирішені саме в претензійному порядку.

Також доповідач зазначив, що досі актуальною є відсутність будь-яких зрушень з питань прийняття судами ефективних забезпечувальних заходів у справах про захист прав інтелектуальної власності. Те саме стосується і відшкодування збитків. Стабільна практика, на думку доповідача, з цих питань не сформована, а останні законодавчі зміни з питання компенсації були провалені між першим і другим читанням у парламенті.

Ще одним нюансом, на який вказав доповідач, є прийняття і оцінка соціологічних опитувань як доказів судами. Антон Полікарпов виступає за те, щоб рівень сприйняття і довіри судів до опитувань згодом підвищувався. При цьому повинна формуватися практика щодо вимог до проведення опитувань і до трактування їхніх результатів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик