Аліна Подоляк представила ефективні способи захисту ТМ в інтернеті

Практичні поради щодо припинення неправомірного використання ТМ в інтернеті (соцмережі, метадані, контекстна реклама etc.) дала слухачам освітньої платформи Lеgal High School Аліна Подоляк, керівник IP-практики МЮГ Eterna Law.

За її словами, торгівля все більше перебирається в інтернет, відповідно і кількість порушень у сфері захисту прав на торгові марки в мережі суттєво зростає. Використовуючи приклади з практики, лектор розповіла про види порушень прав на торгові марки в мережі та особливості доказування власне факту того чи іншого порушення, його наслідків та причинно-наслідкового зв’язку у кожному випадку, розкрила питання ефективності способів захисту залежно від типу порушення, а також ознайомила з практикою великих компаній у запобіганні порушень в інтернеті.

Спікер проаналізувала критерії кваліфікації тієї чи іншої поведінки в мережі як порушення, зокрема при використанні чужої торгової марки, такі як метатеги або ключове слово. Розглянула випадки використання торгових марок у результатах пошуку пошукових систем, зокрема коли користувач використовує назву товару або назву компанії як пошукове слово, його мета — знайти інформацію або пропозиції щодо конкретного товару, компанії або ряду товарів.

Відповідно, коли в списку звичайних результатів також показані посилання на сайти, де продаються товари конкурента цієї компанії, користувач мережі інтернет може сприймати такі посилання як альтернативу товарам даної компанії або подумати, що ці посилання ведуть до веб-сайтів, де продаються товари цієї компанії. Використання індикаторів гіпертексту є частиною маркетингової кампанії, оскільки мета такого використання — стимулювання користувача мережі інтернет до відвідування даного веб-сайту і до виникнення зацікавленості щодо товарів або послуг певної компанії.

Наприкінці лекції Аліна Подоляк розкрила проблемні аспекти судового захисту від порушень в інтернеті, а також особливості захисту, передбачені законодавством про недобросовісну конкуренцію.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик