Алла Лесько: «Доступ до правосуддя — це можливість грамотно представити суду свою позицію»

У рамках модуля «Особливості цивільних спорів» про малозначні цивільні спори та інші категорії справ, у яких допускається представництво не адвокатом, а також про осіб, які можуть бути представниками у цивільних спорах, розповіла суддя у відставці Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Алла Лесько.

За її словами, щоб визнати спір малозначним, суд враховує два критерії: майновий критерій та критерій незначної складності справи.

Спікер зазначила, що для касаційного оскарження необхідним є об’єкт такого оскарження, і не варто застосовувати формалізм, проте правильність оплати судового збору суддя зобов’язаний перевірити.

Лектор звернула увагу на можливість вважати незначними трудові спори. Так, на її думку, трудовий спір може бути визначений як малозначний, виходячи з великої кількості факторів, і основний із них — мотивація критерію незначної складності.

Як підкреслює Алла Лесько, відмова в касаційному провадженні не є відмовою в доступі до правосуддя, проте така відмова має бути належним чином мотивованою.

Спікер виокремила питання представництва. Відомо, що представництво в малозначних спорах може здійснюватися не тільки адвокатом, але іноді просто необхідною є професійна підтримка адвоката. Алла Лесько переконана, що доступ до правосуддя — це не тільки можливість звернутися до суду, а й забезпечена можливість грамотно представити суду свою позицію. Іноді можливість представництва адвокатом може дати перспективу розгляду рішення у Верховному Суді якраз завдяки більш професійному підходу.

Крім цього, лектор розповіла про особливості процесуальних рішень у малозначних спорах, а також пояснила, як критерії незначної складності справи можуть інтерпретуватися судами.

Особливості, які мають критерій винятковості для заявників, спікер окреслила з точки зору необхідності доводів касаційної скарги, проілюструвавши це на прикладах кількох справ з особистої практики.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик