Анастасія Гурська наголосила на акцентах, які варто розставити під час судового розгляду

У рамках блоку «Мистецтво захисту» в LHS виступила Анастасія Гурська, керівник Адвокатського бюро Анастасії Гурської. Її лекція стосувалася розстановки акцентів під час судового розгляду: клопотань, зауважень, протестів та інших маркерів, які варто уміло використовувати у процесі слухання справи.

Лектор зазначила, що в першу чергу Кримінальним процесуальним кодексом України прямо передбачені права адвоката як захисника і як представника потерпілого. Адвокат під час судового розгляду повинен подавати докази суду, розставляти акценти на доказовій базі сторони обвинувачення щодо їх недопустимості, неналежності, брати участь у допитах, висловлювати свою думку щодо заявлених клопотань учасниками процесу та, відповідно, виступати в дебатах. Йому надане право брати участь у безпосередній перевірці доказів та висловлювати свою думку щодо всіх дій, які відбуваються під час судового розгляду. У судових процесах з розгляду кримінальних справ, особливо пов’язаних з обвинуваченням у тяжких та особливо тяжких злочинах, акценти і маркери потрібно робити, в тому числі, і під час підготовчого засідання та безпосередньо під час стадії судового розгляду. Необхідно розставляти акценти, пов’язані з порядком дослідження доказів, їх обсягом, адвокату має бути надане право ознайомитися з усіма матеріалами справи і бути, відповідно, готовим до судового розгляду кримінального провадження. Під час судового розгляду підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення, місце, спосіб, інші обставини його вчинення, винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, в тому числі форма вини, мотив, мета такого вчинення кримінального правопорушення, розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, який впливає на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення.

Необхідно враховувати, що під час судового розгляду акценти і маркери варто застосовувати не лише до перевірки процесуального походження доказів, тобто їх допустимості, а і їх належності, тобто чи має цей доказ взагалі відношення до події кримінального правопорушення, відповідне смислове навантаження для того, щоб довести ті обставини, які вказані в обвинувальному акті.

Анастасія Гурська наголошує на тому, що якщо прокурор подає докази, які підтверджують вину, вам потрібно надавати зауваження до цих доказів: не лише через те, що там є якісь формальні помилки, які суд може розцінити технічними, а основні маркери, акценти потрібно робити на тих доказах, які суттєво впливають на доказування обставин у кримінальному провадженні. Якщо говорити, для прикладу, про корупційні злочини для підтвердження складу злочину, передбаченого статтею 368 Кримінального кодексу України, за якою інкримінується одержання особою неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, то одним із основним об’єктів доказування в такому розгляді, звичайно, буде сам факт одержання неправомірної вигоди, а також її розмір. Анастасія Гурська звернула увагу на те, що речовими доказами будуть відповідні грошові кошти та/або імітаційні засоби, які є предметом кримінального правопорушення, і дуже важливо, якщо такі докази були отримані незаконним способом, то фактично це вплине на розгляд справи в цілому.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик