Анна Жарова: «Законом №540 внесено зміни до КЗпП України та запроваджено термін «дистанційна робота»

Продовжила спецкурс «Модернізація трудових відносин: правові аспекти» лекцією «Карантинні» новації в довгостроковій перспективі: case study з організації дистанційної роботи» Анна Жарова, керуючий юридичної та комплаєнс-служби ТОВ «Філіпс Україна», яка розповіла слухачам Legal High School про новітні тренди в управлінні людським капіталом, що стали особливо актуальними через пандемію СOVID-19.

За словами лектора, нарешті ці тренди почали відображатися і в трудовому законодавстві. Так, 30 березня 2020 року було прийнято закон №540, яким, зокрема, вносилися зміни до Кодексу законів про працю (КЗпП) України та запроваджено термін «дистанційна робота» як форму організації праці, коли робота виконується працівником за місцем його проживання чи в іншому місці за його вибором, у тому числі за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, але поза приміщенням роботодавця.

Також лектор звернула увагу на проблеми, які постають перед юристами-інхаусами при введенні дистанційної роботи, та навела алгоритм дій для запровадження Agile-програми, розробленої у «Філіпс Україна», який включає підготовку регламенту дистанційної роботи, оформлення заяви від співробітника на дистанційну роботу поза межами офісу, атестацію робочого місця для дистанційної роботи поза межами офісу та обов’язкове внесення змін до Правил внутрішнього трудового розпорядку і трудового договору (якщо такий є на підприємствах). Звісно, подібний алгоритм дій актуальний до або після карантинного періоду, а під час самого карантину достатньо наказу по підприємству про переведення на дистанційну форму роботи у зв’язку з COVID-19.

За словами Анни Жарової, загальні умови Agile-програми мають включати всі аспекти організації віддаленої роботи (вимоги щодо місця роботи та наявності швидкісного інтернету, посилені заходи для збереження конфіденційності та комерційної інформації, алгоритм дій для приєднання до програми, виокремлення категорії працівників, які за характером своїх посадових обов’язків не можуть працювати віддалено).

Лектор також проаналізувала зміни, внесені до КЗпП України Законом №540, та спрогнозувала, як будуть застосовуватися «карантинні» новації в довгостроковій перспективі. На її думку, відбуватиметься автоматизація процесів, які ще не автоматизовані, та запровадження електронного документообігу і широкого застосування ЕЦП.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик